sdfd

Ekspresy na kapsułki – jak się je obsługuje?

by • 16/10/2019 • DomComments (0)516

 

Przy użyciu ekspresów do kawy na kapsułki – manualnych lub automatycznych – szybko można zostać baristą w swoim domu i serwować doskonałą kawę. Wybór jest tak szeroki, że właściwie każdego dnia możemy rozkoszować się smakiem innej kawy, ale nie tylko – w kapsułkach może być zamknięta także czekolada czy herbata. Tym, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z ekspresami ciśnieniowymi do kawy na kapsułki, podpowiadamy, jak działają i jak się je obsługuje.

 

Czym jest ekspres do kawy na kapsułki?

Wśród różnych rodzajów urządzeń służących do zaparzania kawy szczególne miejsce zajmują ekspresy na kapsułki, nazywane również ekspresami kapsułkowymi. Każdy z nich to tak naprawdę ciśnieniowy ekspres do kawy, który do prawidłowego działania wymaga wykorzystania porcji wody oraz kapsułek. To właśnie w tych niewielkich, hermetycznie zamykanych pojemnikach znajduje się wysokiej jakości mielona lub rozpuszczalna kawa ze starannie wyselekcjonowanych ziaren. Warto wybierać kapsułki znanych producentów, którzy są w stanie zagwarantować dobrą jakość kawy. Ponadto na rynku dostępne są też kapsułki ze sproszkowanym mlekiem, które w jednej chwili pozwalają nam przygotować kawy mleczne. Obecnie można skorzystać z szerokiego wyboru ekspresów na kapsułki – manualnych lub automatycznych.

 

Obsługa ekspresu do kawy z kapsułkami

Z punktu widzenia użytkownika ekspres do kawy na kapsułki jest bardzo prosty w obsłudze. Nie potrzeba zgoła żadnego przygotowania do tego, aby za jego pomocą przyrządzić naprawdę bardzo dobrą kawę niczym z najlepszej kawiarni we Włoszech.

Jak działa manualny ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki? Najpierw musimy uzupełnić pojemnik wodą, ustawić dźwignię w zalecanej pozycji i po krótkim czasie woda jest już podgrzana. Potem powinniśmy włożyć wybraną kapsułkę z kawą do ekspresu i ustawić dźwignię ręczną. Ekspres do kawy od razu przygotuje napój.

Łatwiej obsługiwać automatyczny ciśnieniowy ekspres kapsułkowy, ponieważ wystarczy wlać do niego wodę i wybrać kapsułkę, a później wybrać preferowaną wielkość napoju na panelu ekspresu. Całą resztą zajmuje się już urządzenie. W obu przypadkach kawa przygotowywana jest pod ciśnieniem, dzięki czemu wydobywane są z niej doskonały smak i zniewalający aromat.

 

Jak działa ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki?

W rzeczywistości ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki wykonuje większość pracy za użytkownika. Po włączeniu urządzenie przebija kapsułkę przy użyciu specjalnej igły i podaje do niej wodę pod ciśnieniem. W niektórych ekspresach, takich jak z serii NESCAFÉ® Dolce Gusto®, ciśnienie może być wysokie – do 15 barów. Dlatego zaliczane są one do ekspresów wysokociśnieniowych.

Zaawansowane kapsułki z kawą przygotowywane są też przez producentów w taki sposób, aby automatycznie regulować wysokość potrzebnego ciśnienia. Dlatego kawa z ekspresu kapsułkowego może być taka sama jak z tego obsługiwanego w kawiarni przez baristę.

 

Szeroki wybór kaw i kapsułek

Wiemy już, że obsługa ekspresu do kawy na kapsułki jest banalnie prosta. Już od pierwszego użycia można przyrządzać dobrą kawę dla siebie i swoich gości. Kluczem do sukcesu jest nie tylko dobry ekspres do kawy na kapsułki, lecz także same kapsułki. Dobrze by było, aby zamknięta w nich kawa była najwyższej jakości. Zwykle jest to arabica, rzadziej robusta. Jeśli będziemy mieli ochotę, możemy zdecydować się na przygotowanie białej kawy, a nawet potrójnego latte macchiato wyłącznie przy użyciu kapsułek. Ich wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie kawę.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2