wlos2

Farbowane pasemka – hit czy kit?

by • 07/10/2019 • Uroda, WłosyComments (0)271

 

Farbowanie pasemek może kojarzyć się ze sztucznie wyglądającym trendem rodem z lat 90. Nowoczesne farbowanie pasemek na szczęście ma niewiele wspólnego z tamtą modą, a może dodać uroku wielu z nas. Jak samodzielnie wykonać farbowanie pasemek, które nada włosom naturalny, piękny wygląd i subtelne odcienie? Tego lata równie silnym trendem co naturalnie farbowanie są pasemka w intensywnych, nienaturalnych kolorach: różowe, turkusowe i fioletowe, a także – jak kilka sezonów temu – siwe i srebrzyste.

 

Modne, nowoczesne farbowanie pasemek w naturalnych odcieniach nie ma widocznych granic, nie odcina się wyraźnie od podstawowego koloru włosów. Kilka tonów, ciepłych lub chłodnych płynnie przenika się ze sobą, tworząc wrażenie trójwymiarowości fryzury muśniętej słońcem. Modne jest mieszanie ze sobą odcieni naturalnego, jasnego brązu i ciemnego blondu, tak zwane bronde, oraz dodawanie brązowych pasemek o miedziano-rudym odcieniu parzonej na zimno kawy do farbowanych na brąz włosów – zgodnie z trendem „cold brew hair”.

 

Samodzielne farbowanie pasemek

Dzięki nowoczesnym produktom do koloryzacji farbowanie pasemek możemy w łatwy sposób wykonać samodzielnie w domowych warunkach. Dobór koloru farby i mieszanki rozjaśniającej warto uzależnić od dwóch kwestii – odcienia naszej skóry, ciepłego lub chłodnego, oraz koloru oczu. Ciepłe kolory prezentują się najlepiej z ciepłym odcieniem skóry i ciemnymi oczami, chłodniejsze odcienie brązu lub blondu dodają urody przy cerze chłodnej i zwykle przy oczach szarych, jasnoniebieskich. Pośród modnych kolorów włosów każdy typ urody z pewnością znajdzie wariant najlepszy dla siebie. Produkty do koloryzacji pasemek występują zwykle w kilku odcieniach z danej serii, tak jak w przypadku nowości od L’Oréal Paris – kremu rozjaśniającego Glam Bronde Préférence. W zestawie z produktem do koloryzacji pasemek znajdziemy specjalną szczotkę ułatwiającą aplikację preparatu oraz odżywkę z ceramidami wzmacniającymi włosy po zabiegu.

 

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki odcień farbowanych włosów będzie dla nas najkorzystniejszy, warto wykonać przed farbowaniem komputerową symulację koloryzacji lub zdecydować się na wykonanie pasemek farbą zmywalną, niewymagającą trwałego rozjaśniania włosów. W serii Colorista od L’Oréal Paris znajdziemy produkty do koloryzacji zmywalne po 1 myciu włosów, dzięki którym możemy tworzyć inny look z kolorowymi pasemkami każdego dnia. Możemy również zdecydować się na trwalszą zmywalną koloryzację wykonaną przy pomocy szamponu koloryzującego o trwałości do kilkunastu myć, na przykład w odcieniu modnego różu, brzoskwini, a nawet turkusu widocznego na ciemnych włosach bez uprzedniego rozjaśniania ich.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2