fenomen 50 twarzy greya

Na czym polega fenomen „50 twarzy Grey’a”?

by • 01/10/2014 • Filmy, Książki, RozrywkaComments (1)3884

 

Od czasu premiery ostatniej części trylogii o Christianie Grey’u i Anastasi Steele minęło trochę czasu, media zaprzestały bombardować nas informacjami o fenomenie tej książki i jej powszechnemu odziałowywaniu na kobiety całego świata. Małymi krokami nadchodzi następny powód do rozpoczęcia kolejnej dyskusji, za cztery miesiące (14 luty 2015) na ekranach kin pojawi się filmowa adaptacja największego bestsellera ostatnich lat. Główne role zagrają: Jamie Dornan i Dakota Johnson. Wraz z pojawieniem się filmu, na którego czekają miliony fanów i zapewne kina w dniu premiery będa przeżywać prawdziwe oblężenie, my zadajemy pytanie – co świadczy o fenomenie 50 twarzy Grey’a?

 

Jak zapewne większość z nas wie, 50 twarzy Greya to opowieść o młodym, zabójczo przystojnym, błyskotliwym i niewiarygodnie bogatym przedsiębiorcy – Christianie Greyu i młodziutkiej, niewinnej i trochę naiwnej studentce literatury – Anastasi Steele. Dzięki spotkaniu z tym mężczyzną zaczyna odkrywać w sobie takie instynkty jak pożądanie, fascynacja, namiętność, widzi w nim osobę z którą mogłaby spędzić resztę życia i spełniać swoje seksualne potrzeby. Istny ideał. Nie wie jednak, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na swoich własnych warunkach…! To właśnie te warunki sprawiły, że miliony kobiet na całym świecie zapragnęły tego co Anastasia. O to powody dla których 50 twarzy Greya stało się światowym fenomenem.

 

KOPCIUSZEK DLA DOROSŁYCH

Powieść stała się kultowa gdyż większość z nas identyfikuje się w pełni z bohaterką i skrycie marzy o takim mężczyźnie jakim jest Christian Grey. Anastasia jest naiwną, niezamożną panienką, którą nagle interesuje się przystojny, młody multimiliarder. Istna bajka o kopciuszku, który zostaje zauważony przez księcia, tylko w wydaniu XXI wieku. Dla wielu niemożliwe staje się możliwe, kobiety na całym świecie zdają sobie sprawę, że skoro bohaterce się udaje, one też mają szansę.

 

PERWERSYJNY SEKS

Pomimo, że na półkach w księgarniach możemy znaleźć wiele książek, które opisują seks z każdej strony, od tego najłagodniejszego po ten najbardziej wyuzdany, tutaj seks łączy się z pewną bajkową historią. Główny bohater jest entuzjastą BDSN (z ang. bodage, discipline, sadism, masochism) czyli seksu gdzie chodzi o wszystkie praktyki seksualne polegające na zachowaniach sadomasochistycznych znajdujących się na pograniczu bólu, ale sprawiające kochankom ogromną przyjemność. Do BDSM zalicza się wszelkiego rodzaju kary tj. wiązanie, zniewolenie i rozkazy. Główna bohaterka dzięki tym taktyką odkrywa swoją seksualność a wraz z nią duża część kobiet na całym świecie.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Na czym polega fenomen „50 twarzy Grey’a”?

  1. Elżbieta pisze:

    Bardzo ciekawa historia ,Greya opisanego w powieści spowoduje szalenie ciekawy scenariusz i poruszy ogromne zainteresowanie w kinach .Przyciągnie olbrzymie rzesze osób żądnych obejrzenia.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525