set-72157627343839883-kopia

Festiwale w Barcelonie – czar karnawałów i świąt!

by • 02/10/2013 • PodróżeComments (0)3377

 

Kiedy w Polsce, przyszedł już czas krótkich dni, długich i zimnych wieczorów, warto cofnąć się do gorącej, zatopionej w katalońskim słońcu  – Barcelony. Stolicy Katalonii, głównego miejsca odwiedzanego w Hiszpanii, gdzie napływający turyści mozolnie przechadzają się główną ulicą miasta – La Rambla. Za każdym razem, kiedy przybija mnie codzienność i mam ochotę na chwile zapomnienia, relaksu i dobrego kina, włączam „najznakomitszy” europejski film Woodego Allena – Vicky, Cristina, Barcelona.

 

To właśnie śladami tego reżysera, wielokronie zwiedziałam miasto. Naśladując sceny klatka po klatce. Szczerze polecam, ale nie o tym teraz. Gaudi, tapas, morze, La Rambla, sztuka, muzyka, Kolumb? Wszystkie z tych rzeczowników opisują Barcelonę, każdy z nich jest trafny. Zanim jednak zaplanujemy nasz urlop w stolicy Katolnii, warto dowiedzieć się czy w tym czasie odbywają się tam jakieś festiwale, święta czy inne wydarzenia. Dlaczego jest to takie ważne? Hiszpanie z natury, są bardzo pogodnymi, otwartymi i temperamentnymi ludźmi. Robią wokół siebie dużo hałasu i lubią dzielić się szczęściem i radością z innymi. W czasie festiwali i świąt pokazują to na milion sposobów, a może nawet i więcej. Numer jeden dla mnie to:

 

LA MERCè FESTIVAL

Karnawał, który co roku odbywa się na cześć patronki Barcelony – La Mercè (Łaskawej Dziewicy) we wrześniu. Trwa 4 dni. Podczas tych czterech dni warto zapomnieć o sielance i spokoju, a przygotować się przede wszytskim na niezliczone ilości kłębów dymu wśród parady ziejących ogniem smoków (El Correfoc), roztańczonej uśmiechniętej i radosnej publiczności w klimatach południowoamerykańskiej muzyki i tradycyjnej sardany, piramid ustawianych z wysportowanych atletów, które niemal stały się sportem narodowym katalończyków a także parady „giganów” czyli pochodu ważnych dla Katalonii ogromnych postaci imitowanych przez mieszkańców Barcelony. Co więcej, towarzyszy temu szereg imprez kulturalnych, koncerów muzycznych i ogrom wspaniałej zabawy.

 

BARCELONA 2011 771 

BARCELONA 2011 507

 

fot. KJ

 

FIESTA MEJOR DE GRACIA

W Barcelonie impreza trwa cały rok, to zapewne nikogo nie dziwi. Każdego miesiąca świętują mieszkańcy innej dzielnicy, ale to festiwal w dzielnicy Gracia, charakteryzuje się niesamowitą atmosferą, a przede wszytskim pięknymi wielobarwnymi dekoracjami, każda ulica wygląda inaczej, wchodząc w ich labirynt, możesz się poczuć, jakbyś wędrował przez rózne krainy. Dodatkowo, na każdym rogu grane są koncerty, a ich atmosfera niesie się na całe miasto. Mieszkańcy dekorują swoje ulice i balkony, żeby stanąć w konkursie na ten najciekawszy i naładniejszy. Przeglądając zdjęcia, mam wrażenie, że z roku na rok są one bardziej interesujące i dopracowane, każdy stara się, aby to ulica na której mieszka cieszyła się najwiekszą popularnością i wygrała w ostatecznej konkurencji.

 

 28407256556  imgres

 

źródło. Pinterest 

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525