filmy o gotowaniu 2

Filmy o gotowaniu, które musisz zobaczyć!

by • 19/08/2014 • Filmy, Na czasie, RozrywkaComments (1)25164

 

Uczta Babette (1987)

Przenosimy się w czasie do XIX-wiecznej Danii. Smakosze i koneserzy dobrego jedzenia – musicie to zobaczyć! Ta ekranizacja powieści Karen Blixen zdobyła Oscara w 1988 r. za najlepszy film nieanglojęzyczny. W smakowity sposób jest przedstawiona historia pewnej rodziny, w której ojciec jest na co dzień dość konserwatywnym pastorem. Przekonuje swoje córki o głębokim sensie ascezy, również tej kulinarnej. Po jego śmierci córki postanowiły, że muszą coś w swoim życiu odmienić. Ich służąca Babette przenosi ich do zupełnie innego świata. Gotuje potrawy, o jakim nie śniło się XIX-wiecznym Duńczykom. Jeśli chodzi o filmy o gotowaniu, to jest to o tyle niezwykła pozycja, że film ten znajduje się na liście filmów fabularnych wyróżnionych przez Watykan, który propaguje tradycyjne wartości religijne i moralne, pokazując je w wyjątkowym wydaniu artystycznym. Must-seen!

 

 

Smak curry (2013)

Krytycy mówią o nim, że jest niezwykle smakowity i aromatyczny. Czy indyjski film naprawdę uwiedzie nasze kubki smakowe? „Smak curry” to niezależny film doceniany przez wielu widzów na kilkudziesięciu alternatywnych festiwalach filmowych. Film opowiada historię samotnego wdowca i młodziutkiej mężatki, których drogi niespodziewanie się połączą. W jakich okolicznościach nastąpi ich wyjątkowe spotkanie? Połączą ich oczywiście doznania smakowe i kuchnia, w której Ila, główna bohaterka czuje się jak ryba w wodzie. Jeśli lubicie egzotyczne produkcje, „Smak curry” jak najbardziej przypadnie wam do gustu!

 

 

OS

Pin It

Related Posts

One Response to Filmy o gotowaniu, które musisz zobaczyć!

  1. Elżbieta pisze:

    Wszystkie filmy z recenzji opisu są ciekawe ,warte obejrzenia.Który z nich najlepszy to się okaże.Spotkanie wieczorne z towarzystwem bardzo lubię bo przyjemniej się ogląda.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3