filmy z paryzem w tle

Filmowy Paryż czyli filmy z Paryżem w tle!

by • 03/04/2020 • Filmy, Podróże, RozrywkaComments (0)2325

 

Wybierasz się niedługo do Paryża i chcesz nastroić się przed podróżą? A może byłaś już w Mieście Miłości i chcesz do niego powrócić wspomnieniami? Powód nie jest istotny, każdy czas jest dobry by obejrzeć jedno z najpiękniejszych miast na Świecie, na ekranie swojego telewizora. Przedstawiamy wam najlepsze filmy z Paryżem w tle. Zakochajcie się zarówno w nich jak i w samej stolicy Francji.

 

O PÓŁNOCY W PARYŻU

To jeden z ciekawszych filmów Allena zrealizowanych w Europie. Reżyser prezentuje nam historię narzeczonych – Inez i Gila, którzy przybywają do Paryża, by zaplanować ślub. Wierność zostaje jednak wystawiona na próbę, gdy Gil zaczyna odbywać podróże w czasie. Dobrze przeczytaliście! Bohater cofa się do przeszłości i poznaje prawdziwą bohemę paryską. Na swojej drodze spotyka m.in. Ernesta Hemingwaya i Pablo Picasso… Allenowi udało się genialnie odtworzyć klimat francuskiej stolicy.

 

 

AMELIA

Chyba najbardziej znany francuski film. Amelia Poulain jest piękną, młodą dziewczyną. Żyje sama w wielkim Paryżu. Pracuje jako kelnerka w małej kafejce. Czuje się zagubiona i samotna, nie ma ani narzeczonego, ani przyjaciół. Aż pewnego dnia… Odnajduje ukryty w swojej łazience przed laty skarb. Postanawia odnaleźć właściciela. Widząc wzruszenie i łzy człowieka po otrzymaniu „przesyłki” coś się w niej przełamuje. Film wywoła w was wiele pozytywnych uczuć, przekonajcie się same!

 

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz