fitnesscover9

Które zajęcia fitness będą odpowiednie dla ciebie?

by • 16/08/2014 • Sport / FitnessComments (0)2379

 

Polki oszalały na punkcie fitness. Smukła sylwetka, dobra kondycja, wyrzeźbione mięśnie – wszystkie chcemy wyglądać atrakcyjnie. Od tego jak czujemy się we własnym ciele, zależy nasze samopoczucie i ogólny nastrój. Zajęcia fitness cieszą się wielką popularnością. Każda siłownia i szkoły tańca mają w swoich ofertach zajęcia z zakresu gimnastyki rekreacyjnej. Niestety, większość oferowanych przez takie obiekty zajęć brzmią obco i skomplikowanie. Jak odróżnić wszystkie formy fitness? Które zajęcia wybrać, aby wyrzeźbić nogi? Które będą odpowiednie na wykształcenie mięśni brzucha? Przedstawiamy Wam wiedzę o fitness w pigułce. Teraz już nic Was nie zaskoczy!

 

Aktorki, gwiazdy muzyki, dziennikarki i inne kobiety ćwiczą fitness. Moda na zajęcia fitness dotarła do Polski kilka lat temu. Swoją popularność w Polsce może zawdzięczać trenerce Ewie Chodakowskiej, która pobudziła do działania tysiące kobiet. Spopularyzowała formę ćwiczeń fitness, umieszczając w Internecie krótkie filmiki z prostymi układami. Kobiety oszalały na punkcie klipów Ewy i zaczęły ćwiczyć na własną rękę. Duża ich ilość osiągnęła oczekiwane efekty, chwaląc się w Internecie swoimi wynikami. Moda na fitness trwa! Nie wszystkie z nas mają jednak czas , chęć i motywację do indywidualnego toku ćwiczeń. Bardziej leniwa płeć piękna potrzebuje kogoś, kto zmotywuje ich do uprawiania sportu, dlatego też udają się do różnego rodzaju studio czy centrum fitness, w których oferta zajęć jest naprawdę bogata.

 

Jak wybrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń? Które z nich pomogą nam szybciej schudnąć, a które wyrzeźbią nasze ciało? Oto lista popularnych ćwiczeń fitness, dzięki którym wybierzesz zajęcia odpowiadające twoim oczekiwaniom:

 

AEROBIK – to klasyczna forma fitness, czyli system treningu oparty na intensywnej wymianie tlenowej. Tak naprawdę większość zajęć fitness bazuje na układach, choreografiach i programie klasycznego aerobiku. Wynalazcą tej aktywności fizycznej jest Kenneth Cooper, który połączył większość form ruchu, podczas wykonywania których zwiększa się wymiana tlenowa naszego organizmu. Stąd wzięła się nazwa ćwiczeń aerobowych. Aerobik działa na wszystkie mięśnie ciała. Jeśli chcecie utrzymać formę, a przy okazji trochę schudnąć, wybierzcie aerobik.

 

INDOOR WALKING – To totalna nowość! Moda na Indoor Walking przyszła do nas prosto z Włoch. Ćwiczenia te polegają na spacerowaniu po specjalnych, wąskich bieżniach tzw. Walkerach. Cały szkopuł tkwi w tym, że są one nietypowo położone. Uniesione lekko do góry przypominają motyw górskich wędrówek. Jeśli więc masz ochotę na górskie wspinaczki, schodzenie ze zboczy i szczytów w centrum miasta, wybierz się na zajęcia Indoor Walking.

 

ZUMBA – To najbardziej nowoczesna forma fitness, która jest połączeniem tańca z aerobikiem. Jeśli lubisz tańczyć i ćwiczyć, będziesz zachwycona. Latynoskie rytmy, niesamowita energia poprawią ci Twoje samopoczucie i humor. Przy okazji wyrobisz sobie kondycję i poprawisz swoją wytrzymałość. Choreografie układów zumby to elementy wielu tańców tj.: salsa, reggae ton, flamenco, samba, taniec brzucha czy cha-cha. Zumba to świetna okazja do zabawy z jednoczesną możliwością kształtowania własnej sylwetki. Podczas jednej godziny zumby możesz spalić aż 700 kalorii! Ten argument powinien Was przekonać najbardziej!

 

SPINNING – Trening na rowerkach stacjonarnych to prawdziwy wycisk! Efekty mogą wspaniałe: wyrzeźbione mięsnie ud i pośladków. Pomoże ci wyrobić sobie kondycję! Świetne zajęcia dla wszystkich, którzy chcą schudnąć. Spinning to nie tylko siedzenie i pedałowanie. Trenerzy zapewniają nam wiele różnorodnych ćwiczeń, po których zakwasy są gwarantowane!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3