fototapeta

3 sposoby na wykorzystanie fototapety z wodospadem do udekorowania wnętrza

by • 21/08/2017 • DomComments (0)573

 

Spośród wszystkich spektakularnych widoków przyrody to być może właśnie wodospad robi największe wrażenie, zwłaszcza jeśli jest naprawdę duży i wysoki. Ogromna masa wody spadającej z hukiem, rozbijającej się na miliony drobnych kropel, w których światło załamuje się, tworząc maleńkie tęcze… Wspaniały, cudowny widok!

 

Dekorowanie wnętrza z wykorzystaniem naturalnych pejzaży to tradycja może nie stara jak świat, ale na pewno tak stara, jak stare jest ludzkie dążenie do otaczania się pięknymi rzeczami. Już starożytni Grecy i Rzymianie, jeśli tylko byli wystarczająco zamożni, lubili ozdabiać wnętrza swoich domów malowidłami, które miały naśladować to, co można było zobaczyć za oknem: zazwyczaj pięknie utrzymane ogrody. W czasach starożytnych malowidła te były tworzone ręcznie, pracowicie malowane przez zespół utalentowanych artystów: współcześnie nie musimy się tak trudzić! Dzięki fototapetom możesz mieć wspaniały widok, jakim jest wodospad, w swoim własnym mieszkaniu – i to szybko i łatwo, a do tego niewielkim kosztem! To rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć, bo efekt może okazać się naprawdę spektakularny. Zaprzyjaźniona dekoratorka wnętrz z firmy Redro podzieliła się z nami trzema sposobami na nietuzinkowe wykorzystanie tego motywu do ozdobienia przestrzeni. Czytaj dalej i zainspiruj się!

 

Wzrok w górę: jak fototapeta wodospad wysmukla wnętrze?

Mało które mieszkanie może poszczycić się szlachetnie wysokim sufitem, który tworzyłby wrażenie przestronności. Zwykle jest wprost przeciwnie: sufity są zawieszone przytłaczająco nisko, czasem wręcz zbyt nisko, co sprawia, że nawet skądinąd przestronne pomieszczenie wydaje się niewielkie i ciasne.

 

Fototapety z wodospadem są rozmaite, ale siłą rzeczy muszą mieć jedną cechę wspólną: każda z nich ma wyraźnie pionową orientację – tłumaczy ekspertka z firmy Redro. – Co to znaczy? Cóż, we wnętrzu dekoracje z przewagą linii pionowych są mniej więcej tym, czym ubrania w pionowe paski są na sylwetce: wysmuklają i sprawiają, że całość staje się wyższa. Dlatego, gdy moi klienci pytają mnie, jaki wzór poleciłabym do udekorowania wnętrza, w którym jest niski sufit, w kategorii „naturalne pejzaże” bez wahania wskazałabym na te z wodospadami. Ich dodatkową zaletą jest to, że zazwyczaj, ze względu na charakter wzoru, nie muszą być montowane na całej szerokości ściany, bo zwykle wystarczy tylko parę brytów, aby przedstawić cały widok. To idealne rozwiązanie, jeżeli komuś zależy raczej na dekoracyjnym akcencie niż na dużej, całościowej dekoracji!

 

Widok z wodospadem w roli głównej cudownie sprawdzi się także w charakterze ozdoby jakiegoś nietypowego elementu wnętrza, na przykład wykuszu albo wąskiej ściany.

 

F_163787273

https://redro.pl/fototapety/tematy/krajobrazy/wodospad/

 

Odrobina natury w biurze

Każdy przedsiębiorca wie, że dekorowanie biura firmy to naprawdę niełatwe zadanie. Nie tylko dlatego, że trzeba trafić w – przynajmniej teoretyczny – złoty środek gustów pracowników, ale przede wszystkim ze względu na to, że często jest to reprezentacyjne wnętrze, którego zadaniem jest robienie odpowiednio pozytywnego wrażenia na odwiedzających przedsiębiorstwo klientach, kontrahentach czy dostawcach.

 

Gdy dekoruję siedziby firm, z wielkim upodobaniem sięgam po wzory zainspirowane przez naturę, i to z powodów, które wcale nie wydają mi się oczywiste – opowiada specjalistka z Redro. – Wszyscy wiedzą, że naturalne pejzaże są bardzo dekoracyjne, ale tu nie o to, a w każdym razie nie tylko o to chodzi! Zielono-niebieska kolorystyka, typowa dla fototapety z wodospadem, wprowadza do wnętrza atmosferę spokoju, sprzyjając koncentracji, a dodatkowo pomaga odpocząć oczom zmęczonym wielogodzinną pracą przy komputerze. Co więcej, pejzaż to taki wzór, który w żaden sposób nie powinien być kontrowersyjny: to idealnie neutralna, a jednocześnie ładna ozdoba wnętrza.

 

Dla każdego liczącego zyski i straty przedsiębiorcy na pewno nie będzie też bez znaczenia, że fototapeta wodospad – podobnie zresztą jak każda inna fototapeta – jest dekoracją, która ma wprost fantastyczny stosunek ceny do efektu, jaki można z jej pomocą osiągnąć. Tego argumentu po prostu nie da się pobić!

 

Dekoracyjna klasyka: fototapeta wodospad w łazience

 

F_163641377

https://redro.pl/fototapeta-plitvice-nationall-park-chorwacja,96479288

 

Ze wszelkiego rodzaju „wodnymi” wzorami zazwyczaj szczególnie silnie kojarzy się łazienka. Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego tak jest: po prostu woda i łazienka to naturalne zestawienie! Problem w tym, że przez to takie połączenie może wydawać się nieco sztampowe. Jak uniknąć takiego efektu?

 

Jeżeli decydujemy się na typowo wodny pejzaż w łazience, to wybierzmy wzór, który ma w sobie coś niecodziennego – sugeruje specjalistka z Redro. – W tym przypadku zamiast niemal idyllicznego wodospadu w środku lasu niech to będzie surowa fototapeta z wodospadem w jaskini. Albo wzór utrzymany w czarno-białej tonacji. Nie ma nic złego w wyborze popularnego motywu, ale starajmy się nadać mu indywidualny rys!

 

Możesz nie martwić się o to, czy fototapeta to aby na pewno odpowiednia do udekorowania łazienki, czyli wnętrza, w którym stale jest wilgotno i zwykle cieplej niż w innych domowych pomieszczeniach, a do tego istnieje stałe ryzyko zachlapania: dzięki technologii lateksowej zastosowanej do ich stworzenia fototapety są wyjątkowo odporne na te niekorzystne czynniki!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525