skora dziecka

Fototerapia – czy nasze dzieci mogą z niej korzystać?

by • 19/02/2016 • Dziecko, ZdrowieComments (0)1171

 

Lecznicza moc światła znana jest człowiekowi od wieków, jednak dopiero od stu lat możemy korzystać z profesjonalnych urządzeń do leczenia światłem. Chętnie wykorzystujemy fototerapię do walki z depresją i problemami skórnymi oraz bólem związanym z nadwyrężeniem mięśni. Jak natomiast niezwykła moc światła może pomóc naszym dzieciom?

 

Odleżyny i odparzenia – główne problemy niemowląt

Odparzenia są dość częstą przypadłością niemowląt, których skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Główną przyczyną problemów są tu pieluszki, które narażają skórę dziecka na kontakt z bakteriami oraz utrudniają skórze swobodne oddychanie. Dzięki zastosowaniu fototerapii organizm szybciej się regeneruje, a skóra naszego dziecka nabiera zdrowego wyglądu.

 

Zaburzenia i deficyty mięśniowo-szkieletowe, czyli wpływ światła na zdrowie kości

Zaburzenia i deficyty mięśniowo-szkieletowe to kolejny problem, z którym boryka się wiele dzieci. Korzystanie z urządzeń, które emitują światło maksymalnie zbliżone do światła słonecznego, pomaga maluchom w zdrowym rozwoju m.in. dzięki temu, że pod jego wpływem mały organizm może wytwarzać spore ilości witaminy D. Znana doskonale jako „słoneczna witamina” jest ważnym elementem w profilaktyce takich chorób jak krzywica. Ta choroba zazwyczaj diagnozowana jest u dzieci poniżej drugiego roku życia, jednak jej skutki (jak np. garb krzywiczy czy zniekształcenie kości miednicy) utrudniają normalne funkcjonowanie już do końca życia. Szybka walka z tą choroba oraz stosowanie się do podstawowych zasad jej profilaktyki są zatem niezwykle istotne.

 

Urazy i kontuzje – codzienność małych urwisów

Na szczęście większość naszych pociech z leczniczej mocy światła korzysta tylko ze względu na kontuzje i urazy – uboczne efekty udanej zabawy. Wiadomo, że dobra zabawa z przyjaciółmi często kończy się poważnymi stłuczeniami, które maluchowi mogą sprawić wiele bólu. Urządzenie świecące spolaryzowanym światłem, które pobudza mikrokrążenie i pomaga uszkodzonym tkankom szybciej się zregenerować, może być zatem cennym elementem wyposażenia każdego domu, w którym mieszka mały urwis.

 

Maluchy mogą korzystać z fototerapii, jednak w ich przypadku wybór odpowiedniego urządzenia staje się sprawą bardzo ważną. Niewielkie lampy mogą pomagać w walce z licznymi przypadłościami, jednak by korzystanie z nich nie przyniosło dziecku więcej szkody niż pożytku, należy pamiętać o jednym – lampa, która ma pomagać małemu pacjentowi w walce o zdrowie, musi emitować spolaryzowane światło, wolne od niebezpiecznych dla człowieka promieni UV. Takie światło emituje m.in. lampa Bioptron MedAll, z której bezpiecznie mogą korzystać nawet noworodki.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525