couple4

Friends with benefits – przyjaciel do łóżka!

by • 26/06/2014 • Na czasie, Związki & SeksComments (0)10712

 

ZALETY FRIENDS WITH BENEFITS:

Bezpieczeństwo. Utrzymując relację seksualną ze stałym partnerem, jesteśmy mniej narażeni na wszelkiego rodzaju choroby przenoszone drogą płciową. Możemy także poprosić partnera o regularne wizyty u lekarzy lub zrobienie badań.

Mniejszy strach przed niechcianą ciążą. Mając stałego partnera możemy zaplanować środki antykoncepcyjne, zgodnie z preferencjami. Jesteśmy też przygotowani na niespodziewany seks, więc częściej nosimy przy sobie zabezpieczenie, lub stosujemy długoterminowe środki jak np. tabletki.

Chodzenie do lóżka z osobą, którą dobrze znamy, zmniejsza nasz wstyd, zwiększa zaufanie oraz pozwala złamać bariery związane z własną cielesnością.

Seks z przyjacielem daje nam pewne poczucie stałości i bezpieczeństwa. Oprócz seksu, gwarantuje też chwile czułości i szczerej rozmowy. Jest to zdecydowanie lepszy „układ” niż przygodny seks, z partnerami na jedną noc.  

 

MINUSY FRIENDS WITH BENEFITS:

Jeżeli nie uzgodnimy warunków takiej relacji, łatwo stracić panowanie nad nią oraz określić jej granice.

Bardzo często kończy się ona zbyt dużym zaangażowaniem jednej ze stron, co często prowadzi do konfliktów oraz utraty przyjaźni.

Sprawia, że jest nam wygodnie, spłycając głębsze relacje, które mogłyby się narodzić.  

 

Czy warto więc angażować się w relację Friends With Benefits? Zanim przekroczymy granice przyjaźni, zastanówmy się, czy jesteśmy zdecydowani na taki rodzaj relacji, oraz czy liczymy się z jej konsekwencjami? Musimy zdawać sobie sprawę, że dla kilku chwil przyjemności ryzykujemy utrata przyjaźni. Warto też na chwilę refleksji. Czy jest to stan chwilowy, czy może liczymy na to, że relacja ta rozwinie się i przekształci w związek?   A wy? Co myślicie o posiadaniu przyjaciela do lóżka? A może same macie doświadczenie i chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Jeśli tak, zapraszam do dyskusji! Piszcie na adres porady@dailystyle.pl lub piszcie w komentarzach, jak waszym zdaniem, wygląda relacja Friends With Benefits.  

 

Kinga Pałka

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3