murzyn

Friends with benefits – TAK czy NIE?

by • 27/08/2013 • Związki & SeksComments (0)5035

 

Coraz więcej młodych Polaków, decyduje się na życie w pojedynkę. Część grona singli, tych „wolnych z wyboru” podkreśla jednogłośnie zalety bycia samemu: niezależność, brak obowiązków, swobodę, wolność. Brakuje tylko jednego do perfekcji? Seksu. Ale i w tym przypadku przyszło rozwiązanie. Miłość, bliskość i związek: nie. Przyjaźń i seks: tak.

 

Przyjaciel, najbliższa osoba, zna wszystkie Twoje sekrety, wie co lubisz robić, a czego nie, zaspokaja istotne potrzeby emocjonalne i wypełnia pewną ważną niszę uczuciową w naszym życiu. Co w sytuacji, jeśli przestanie być on osobą, na której ramieniu się wypłakujemy, z którą dzielimy się każdym życiowym niepowodzeniem i sukcesem, a stanie się towarzyszem w sypialni? Mamy wówczas do czynienia z relacją FWB, czyli friend with benefit, co w wolnym tłumaczeniu brzmi „przyjaciel z bonusem”.

 

Jest to zjawisko stosunkowo młode i pojawiło się niedawno, w ostatnim dwudziestoleciu. Dotyczy ono przede wszystkim singli przed trzydziestką, dobrze wykształconych, posiadających wysoki status materialny oraz mieszkających w dużych miastach. Z takiego układu korzystają ludzie nowocześni, dla których dobra zabawa i niezależność przekładają się nad tworzeniem związku, bądź osoby, które mają duże wymagania względem przyszłego partnera/partnerki. Jest to relacja oparta na prostych zasadach: – bez zobowiązań, obietnic, wyrzeczeń, wszystko jasne i klarowane od początku do końcaEmocje, bliskość, czułość, zazdrość? Przymioty, które nie mogą pojawić się w tego typu układach.

 

Seks przyjaciel, to osoba, która może być zarówno dobrze ci znanym kolegą z pracy, szkoły, czy uczelni, jak i obcym facetem poznanym przez Internet. Takie relacje najczęściej rodzą się i rozwijają bardzo swobodnie i naturalnie. Bo zazwyczaj seks przyjaźń rozpoczyna się od seksu, ale nie zawsze na nim się kończy…!

 

Nie we wszystkich przypadkach wygląda to tak samo. Jednym z podstawowych zajęć seks przyjaciół jest oczywiście seks, ale nie tylko. Zarówno jak normalne pary, oni także wychodzą razem na drinka, kolację, do kina czy teatru. Wyjeżdżają razem na wakacje, czy na weekend za miasto. Ktoś mógłby powiedzieć, że to zupełnie zwykły związek, są jednak pewne różnice. Po pierwsze, swoboda. Nie ma przymusu, nie są składane żadne obietnice, przysięgi, zapewnienia. Każdy robi, tak jak w danym momenciu mu odpowiada. Wszystko jest proste i łatwe.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3