wlosysy3

Fryzury dla kobiet o okrągłej twarzy: long bob, pixie i irokez

by • 29/07/2016 • Uroda, WłosyComments (0)4120

 

Dobrze dobrane uczesanie może wyeksponować urodę i ukryć jej mankamenty. U kobiet o okrągłej twarzy najlepiej sprawdzą się stylizacje pixie z grzywką ściętą na skos oraz ostre i dynamiczne linie cięcia. Takie stylizacje wysmuklą twarz i optycznie zmienią jej kształt.

 

Uczesania podkreślające krągłość twarzy

Osoby z okrągłą twarzą powinny unikać fryzur, które sięgają kości policzkowych. Takie cięcie podkreśli krągłość twarzy i zaakcentuje szerokość policzków – twarz będzie wyglądać na bardziej pulchną. Odradzane są również cięcia z prostą grzywką, które uwydatniają szeroką linię czoła i  fryzury z drobnymi lokami. Okrągły kształt twarzy niepotrzebnie wyeksponują również symetryczne przedziałki i bardzo krótkie fryzury bez grzywki.

 

Wygoda i asymetria – long bob (lob)

Klasyczny bob to fryzura z jasno określoną linią cięcia, w której włosy sięgają do wysokości brody.

Lob to przedłużany bob sięgający do ramion. Końcówki włosów w long bobie są asymetryczne –  przód jest nieco dłuższy niż tył (zwykle o ok. 2 cm). Taka fryzura ma zredukowaną ilość włosów po bokach, dzięki czemu wysmukla twarz i łagodzi rysy. Precyzyjne cięcie ułatwia codzienne modelowanie. Przedłużany bob dobrze wygląda wyprostowany i ułożony na gładko, ale też zmierzwiony z włosami lekko podkręconymi na szczotce.

 

Pixie – krótko i z grzywką

Cięcie w stylu pixie to coś dla zwolenniczek krótkich fryzur. Mocne cieniowanie, skośna grzywka i piętrzące się na czubku głowy włosy sprawiają, że rysy twarzy są bardziej wyraziste i odwracają uwagę od zaokrąglonej twarzy. Fryzura daje wiele możliwości stylizacyjnych i nie jest czasochłonna. Pixie dobrze wygląda na włosach prostych i falowanych.

 

Damski irokez, czyli mocne podkreślenie

Krótkie cięcie z włosami uniesionymi na czubku głowy optycznie wyszczuplają i odmładzają. Irokez wydłuża owal twarzy i sprawia, że jej rysy są mocniej podkreślone. Najlepszą propozycją są cięcia z krótko przystrzyżonymi bokami i wydłużoną górą, która ciągnie się od linii czoła do końca głowy.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525