slub wesele 333

Gafy popełniane przez gości weselnych

by • 10/06/2015 • ŚlubComments (0)3348

 

Dostajemy zaproszenie na ślub i jedyne co zaprząta nasze głowy to wybór kreacji, butów, zarezerwowanie wizyty u fryzjera w dzień ślubu i kwestia prezentu dla Pary Młodej. Jako goście nie mamy żadnych obowiązków, mamy tylko dobrze się bawić. Czy aby na pewno? Poniżej wymieniamy gafy najczęściej popełniane przez gości weselnych.

 

Wynoszenie alkoholu

Nie ma chyba wesela, na którym goście nie zabraliby ze sobą butelki wódki czy wina. I nie ma tu na myśli tych wygranych w konkursach. Zawsze znajdzie się parę osób, które czują, że ten alkohol im się należy, a ponieważ nie mogli go wypić na weselu, więc zabiorą ze sobą na wynos. Możemy wtedy obserwować chowanie butelek w kieszeniach marynarki, za paskiem spodni, wkładanie ich do reklamówek z supermarketów lub po prostu wynoszenie w ręce, bez najmniejszych oznak skrępowania. Nie jest to ani miłe, ani kulturalne. Jeśli Para Młoda nie obdarowuje gości przy wyjściu butelką alkoholu, to takie zabieranie alkoholu ze sobą można nazwać kradzieżą.

 

Bieg do stołu

Zdarzają się, choć coraz rzadziej, wesela, na których nie ma ustawionych na stołach winietek. Wtedy można obserwować jak goście podczas pierwszego toastu nerwowo omiatają wzrokiem salę i próbują wypatrzyć jak najlepsze miejsca dla siebie. Czasem zdarza się, że parę osób z kieliszkiem szampana w ręku podąża do wybranego przez siebie krzesła, zostawia tam marynarkę lub torebkę i jeszcze na wszelki wypadek zajmuje kilka miejsc obok dla reszty rodziny.

Są też goście, którzy cierpliwie czekają do końca toastu, a po rozbiciu kieliszków przez Parę Młodą i zaproszeniu przez orkiestrę do stołu biegną niczym uczestnicy sprintu na 100 metrów w kierunku pierwszego lepszego miejsca. Wiadomo, że nie jest to sytuacja komfortowa, gdy nie mamy z góry przydzielonego miejsca i może się zdarzyć tak, że będziemy siedzieć koło osoby, której nie znamy bądź za którą nie przepadamy. Na pewno jednak starczy miejsc dla wszystkich gości weselnych i nie trzeba biegać czy rzucać swoich rzeczy gdzie popadnie, byle tylko mieć pewność, że usiądziemy.

 

Dawanie pustych kopert

Brzmi absurdalnie? Niestety, jest to prawda i zdarza się niekiedy na weselach. Puste koperty mają być wyrazem niezadowolenia z wesela. Jedzenie było niedobre, alkohol nie taki, zespół grał średnio, więc czemu mam dawać prezent za nieudaną zabawę? Zdarza się też, że niektórzy wkładają do środka pocięte gazety, które mają udawać pieniądze.

Brak funduszy to nie jest usprawiedliwienie na podarowanie pustej koperty. Można kupić Parze Młodej prezent, który będzie praktyczny, wywoła uśmiech na twarzy i nie obciąży kieszeni. Można również rozmienić 50zł na monety o nominałach 5gr, 2gr i 1gr i w takiej formie podarować Młodym. Na pewno będzie to nietuzinkowe i zostanie mile zapamiętane.

 

Strojem przypominam Pannę Młodą

Na szczęście jest to rzadkie zjawisko, ale niestety występuje. Są panie, które na weselu chcą się pokazać z jak najlepszej strony i w efekcie przesadzają ze strojem. Wybierają biel lub jej pochodne, suknie do ziemi, do tego szykowne fryzury i łatwo pomylić je z właściwą Panną Młodą. Narażają się tym samym na złośliwe komentarze ze strony innych gości.

W sklepach jest ogromny wybór sukienek w różnych kolorach, więc w dzień ślubu można zostawić biel dla Panny Młodej, a dla siebie wybrać jakiś żywy i soczysty kolor, który nie pozwoli nam pozostać niezauważoną.

 

Koncert życzeń

Standardem na weselach jest dedykowanie piosenek dla Pary Młodej. Często świadkowie i najbliższa rodzina ustalają repertuar z zespołem lub DJ – em wcześniej, dzięki czemu mogą oni się przygotować i w wybranym przez nich momencie zagrać dany utwór. Inni goście, którzy nie mieli takiej możliwości wcześniej podchodzą do orkiestry podczas wesela i pytają, czy jest w ogóle taka możliwość.

Jest jeszcze inny typ biesiadników. Uważają oni, że dedykowanie piosenki dla swojej żony/męża/dziecka jest na miejscu. Stosują postawę roszczeniową i nie akceptują odmowy. Tym samym dezorganizują wesele i irytują zespół, który ma swój z góry ustalony harmonogram.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525