Dzięki nam dowiesz się jakie przygotowania ślubne powinnaś wpisać do swojego notatnika.

Gafy popełniane przez Parę Młodą

by • 28/01/2018 • Na czasie, ŚlubComments (1)4825

 

Spójrzmy na chwilę na wesele z perspektywy Pary Młodej. Miesiące przygotowań, dbałość o najdrobniejszy szczegół, a wszystko po to, by ten jeden dzień zapamiętać jako idealny i wyjątkowy. Oczywiście stres jest nieodzownym elementem każdego ślubu i wesela, wpadki Pary Młodej zrzuca się na karb zdenerwowania. Mimo to przyszli małżonkowie mogą popełnić gafy, które zostaną na długo w pamięci innych i nie da się ich usprawiedliwić ani emocjami, ani nerwami. Oto niektóre z popełnianych gaf.

 

1. Zaproszenie bez osoby towarzyszącej

Zdarza się, że Para Młoda chce zaoszczędzić i zaprasza znajomych, którzy są singlami samych, a znajomych, którzy są w związkach z osobami towarzyszącymi. Jest to nietakt, ale też niekomfortowa sytuacja dla osoby samotnej, ponieważ jest z góry skazana na siedzenie przy stole ze względu na brak partnera czy partnerki do tańca. Nieuprzejmością jest również zaproszenie 16 – letniej kuzynki samej, mimo że ma chłopaka, tylko dlatego, że Para Młoda ustaliła, że z osobami towarzyszącymi zaprasza tylko osoby pełnoletnie. Pokazuje tym samym brak szacunku dla rodziny, brak zainteresowania oraz skazuje taką osobę na samotną zabawę i uzasadniony brak humoru podczas wesela.

 

2. Osoba towarzysząca na winietce

Para Młoda zaprasza bliskiego znajomego, singla, na wesele. Na zaproszeniu jest napisane ‘z osobą towarzyszącą’. Podczas potwierdzania swojej obecności kolega mówi, że będzie z koleżanką i wymienia ją z imienia i nazwiska. Mimo to na stole jest winietka z jego danymi oraz winietka dla partnerki z napisem ‘osoba towarzysząca’. Z miejsca czuje się źle, jest mu wstyd przed znajomą i czuje się zlekceważony przez Parę Młodą. Warto pamiętać, by podczas potwierdzania obecności zapytać o dane osoby towarzyszącej. To nic nie kosztuje, a robi o wiele lepsze wrażenie i niż bezosobowa winietka.

 

3. Sesja zdjęciowa w trakcie trwania wesela

Minęły już czasy, gdy na zdjęcia jechało się do studia fotograficznego i można je było zrobić tylko w dniu wesela. Obecnie fotografowie sami proponują zdjęcia plenerowe w innym terminie i w wybranej przez Parę Młodą lokalizacji i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami. Sesja taka trwa minimum dwie godziny, w trakcie których stół Młodych jest pusty, a gości bawią się sami. Jeśli czas nieobecności się wydłuża zaczyna pojawiać się niesmak, a biesiadnicy zaczynają czuć się dziwnie. Można iść na kompromis i zrobić dosłownie kilka zdjęć w dniu ślubu na terenie lokalu, w którym jest wesele. Goście nie poczują się zignorowani, a Para Młoda będzie miała kilka fotografii, na których będą uchwycone emocje w dokładnie tym dniu.

 

4. Liczenie kopert

Zdarza się to rzadko, ale niestety zdarza. Para Młoda wyciąga na stół koperty i przelicza ich zawartość. I nie wiadomo po co to robią? Żeby sprawdzić czy wesele się zwróci? Żeby zobaczyć kto ile dał? Żeby się przekonać czy starczy na wymarzoną podróż poślubną? A przecież w weselu chodzi o dobrą zabawę i gości, a nie o pieniądze!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Gafy popełniane przez Parę Młodą

  1. Elżbieta pisze:

    Organizacja wesela to bardzo wana sprawa .Młodzi chcą żeby wszystko zagrało i było jak najlepiej.Dobrze wtedy mieć osobę pod ręką co już zetknęła się niedawno z taką uroczystością i ma dokładne rozeznanie.Posłuży radą wtedy to pomoże zapobiec jakimś niepotrzebnym wpadkom..

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525