glowwp

Gliceryna na rzęsy. Czy przyspiesza wzrost?

by • 27/11/2017 • Makijaż, UrodaComments (0)2115

 

Długość i grubość rzęs to cechy dziedziczone, jednak włoski mogą osłabiać się pod wpływem wielu czynników. Jak zadbać o rzęsy, żeby były zdrowe i piękne? Jednym ze sposobów jest stosowanie gliceryny. Czy to skuteczna metoda?

 

Bardzo często zaniedbujemy swoje rzęsy, bo wydaje nam się, że do ich prawidłowego wzrostu nie potrzeba wiele. To błąd. Rzęsy, choć są najcieńszymi ze wszystkich naszych włosów, potrzebują takiego samego wsparcia. Zwłaszcza że każdego dnia narażone są na osłabienie lub uszkodzenia pod wpływem maskary, demakijażu lub warunków atmosferycznych (zimna, wiatru). Poza tym spełniają bardzo ważną funkcję – ochraniają nasze oczy i dbają o zachowanie prawidłowego poziomu ich nawilżenia. Inne są jednak sposoby pielęgnacji rzęs.

 

Czy wiesz, że?
Rzęsy mają taką samą funkcję co wibrysy (wąsy) kota – wyczuwają zagrożenie np. w postaci zbliżającego się do oka ciała obcego, dzięki czemu powieka może skuteczniej chronić oko.

 

Rzęsy żyją zdecydowanie krócej niż inne włosy, bo tylko 3-4 miesiące. Właśnie dlatego ważne jest, aby dbać o nie regularnie. Każde kolejne rzęsy mogą wyrastać słabsze i krótsze, jeśli nie zapewniamy im odżywienia. Możemy np. sięgnąć po glicerynę na rzęsy. Jak to działa?

 

GLICERYNA NA RZĘSY

To jeden z popularniejszych składników np. w odżywkach do włosów. Gliceryna jest najprostszym alkoholem – bezpiecznym dla naszych włosów i organizmu, jeśli tylko jest stosowany w rozsądnej ilości. Ma bardzo ciekawe z punktu widzenia pielęgnacji rzęs właściwości, ponieważ:

– reguluje poziom nawilżenia,

– ochrania przed czynnikami szkodliwymi.

 

Czy gliceryna przyspiesza wzrost rzęs?

Im lepiej nawilżone włoski i lepsza ochrona przed uszkodzeniami, tym większy potencjał wzrostu rzęs. Zdrowie rzęs przekłada się na ich piękno. Nie należy jednak traktować gliceryny jako magicznego składnikami o cudownych właściwościach stymulujących wzrost. Bardzo dobrze pielęgnuje włosy, ale stosowana bez żadnych dodatków nie przyspieszy wzrostu. Chyba że wymieszamy ją z olejem rycynowym, który stymuluje pracę cebulek.

O wiele lepiej stosować glicerynę jako dodatkowe wsparcie np. pomiędzy kuracjami za pomocą skoncentrowanego serum. Polecane odżywki do rzęs działają o wiele skuteczniej, są prostsze do zaaplikowania i lepiej się wchłaniają.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525