ibizacvr

We’re going to.. Ibiza!

by • 12/06/2014 • PodróżeComments (0)2920

 

Która z Was nie słyszała piosenki zespołu Vengaboys We are going to Ibiza… i nie pomyślała, że warto byłoby spędzić na tej wyspie chociażby kilka dni w swoim życiu. Zapewne każda! Większość z nas zapytanych o pierwsze skojarzenie dotyczące tej hiszpańskiej wyspy, odpowie ZABAWA. Największe kluby na świecie, gwiazdy, błyski fleszów a do tego temperatura sięgająca 30 stopni w śródziemnomorskiej oprawie. Czego chcieć więcej?

 

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że Ibiza oprócz tego że jest rajem dla miłośników clubbingu, ma do zaoferowania o wiele więcej. Rodziny z dziećmi, starsi ludzie znajdują dla siebie to czego najbardziej pragną. Piękne plaże, grafitowa woda i oliwne drzewa ty tylko część uroków tej wyspy. Ibiza to trzecia co do wielkości i ludności wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary. Dwa najważniejsze miasta to Ibiza (Elvissa) i San Antonio znajdujące sie po drugiej strony wyspy.

 

Elvissa czyli stolica Ibiza to miasto, które znane jest na całym świecie przede wszystkim z najważniejszych osródków turystyki masowej na świecie. Znajduję się tutaj największa ilość barów, klubów i dyskotek. Co roku w wakacje na Ibizę przylatuje mnóstwo młodych ludzi z całego świata. Ulica zalewają opalone ciała i unoszący się w powietrzu zapach najdroższych perfum. Warto pamiętać, że Ibiza jest miejscem rozpusty najbogatszych ludzi tego świata więc i ceny w wielu miejscach są do nich dostosowane. Znajdują się tutaj najpopularniejsze i największe kluby świata, imprezy zaczynaja się poźno w nocy i trwają do białego rano. Ibiza nigdy nie śpi, zaraz po zamknięciu dyskotek rozpoczynają się różnego rodzaju after party na plażach. Nie ma czasu na odpoczynek i na spanie. Ewentualnie po południu można się wybrać na plażę i leczyć bół głowy, całe szczęście klimat Ibizy nie pozwala na długą walkę ze zmęczniem organizmu.

 

Jak dotrzeć na Ibizę?

Najłatwiejszym sposobem na dotarcie na Ibizę, jest wyszukanie tanich lini lotniczych z przesiadką w jednym z europejskich miast (np. Ryanair). Najtaniej będzie znaleźć loty z Polski do Brukseli, Mediolanu, Barcelony lub Londynu i stamtąd prosto na Ibizę. 

Cenny ulegają zmianie bardzo często, wiec warto na bieżąco śledzić pojawiające się promocje. Trafiając na wyjątkową okazję, można znlaleźć loty w wyjątkowych cenach (od 15 euro za jeden lot). Nie opłaca latać się bezpośrednio z Polski ze względu na bardzo wysokie opłaty za lot.

Wyjazd na Ibizę można połączyć ze zwiedzaniem jednego z hiszpańskich miast (Barcelony lub Walencji) skąd równie często jak samoloty odpływają promy, na które można za dodatkową opłatą zabrać swoje auto.

 

ibizacover

 

Gdzie spać i kiedy jechać?

Nocleg na Ibizie warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, w okresie lipiec-sierpień, większość miejsc jest przepełniona niemieckimi i angielskimi turystami. Najlepiej jest skorzystać z ofert AIRBNB. Znajdziemy odpowiedni standard za niewygórowaną cenę (od około 30 euro za noc) .

Drugą opcją są hotele, które możemy rezerwować na własną ręke (nigdy nie róbmy tego przez biuro podróży). Pokój 3-osobowy w centrum miejscowości Sant Antonio będzie nas kosztował około 25 – 30 euro od osoby w zależności od miesiąca.

Ibiza jest warta odwiedzenia w czerwcu lub wrześniu, temperatura jest optymalna, a liczba turystów zdecydowanie mniejsza.

 

Ibiza kluby:

 

pacha-logo

 

Pacha

Zdecydowane numer jeden na liście klubów świata. Znana w każdym zakątku kuli ziemieskiej, przyciąga tysiące ludźi z całego świata. To tutaj grają najlepsi Dje i pojawiają się hoolwodzkie gwiazdy. Symbolem tego klubu są dwie czereśnie. W latach 70 była rajem na hipisów. Pacha otwarta jest przez cały rok w przeciwieństwie do innych klubów. Miejsce to jest najbardziej znane z muzyki house, ale znajduję się w nim 5 sal, w których bawić się można przy różnych stylach muzycznych.W środku dyskoteki istnieje niezliczona ilość krętych schodów, a na samej górze taras, gdzie można się położyć i popatrzeć w księżyc popijając ulubionego drinka i słuchając najlepszych hitów. Ceny do klubu są bardzo wysokie, żeby dostać się na jedną w lepszych imprez w sezonie należy ze znaczym wyprzedzeniem rezerowować bilety.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12