ibizacvr

We’re going to.. Ibiza!

by • 12/06/2014 • PodróżeComments (0)2817

 

Privilege

Klub, który nie bez powodu jest nazwany tym największym na świecie, znajduje się pod takim tytułem w Księdze Rekordów Guinessa. Na parkiecie pomieści ponad 10 tys osób, co jest awykonalne w przypadku każdej innej dyskoteki. Wybierając się do tego klubu, warto zaopatrzyć się w mapę, żeby nie zabłądzić posród wielu sal i salek. Dodatkową atrakcją tego klubu jest basen, z którego mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają bilety. Niezapomniany efekt daje również rozsuwany dach i widok na piękne gwieździste niebo. Są to na pewno niezapomniane przeżycia!

 

ibizaklub2

 

Amensia

Również bardzo popularna destynacja dla wszystkich imprezowiczów odwiedzających Ibizę. Amnesia znajduje się w San Antonio, znana jest najbardziej z imprez na świeżym powietrzu w latach 80siątych. Rozpoznawana z dwóch skrajnie różnych sal. Jedna charakteryzuje się ogromną ciemnością, a druga wyjątkową jasnością i przejrzystością. Ceny do Amensi są troche niższe niż do wspominanej wyżej Pachy czy Privilege.

 

Ciekawostka:

Będąc na Ibizie nie można pominąć zachodu słońca w jednym z najbardziej popularnych barów na Ibizie, Cafe del Mar w San Antonio. Jest to wyjątkowe miejsce do którego ciągną niezliczone ilości turystów, aby obejrzeć to spektakularne wystąpienie słońca chowającego się za horyzont. Całe wydarzenie umilają kompilacje utworów wybierane przez Dj’a pracującego w barze, piosenki te mają nawiązywać do odczuć jakie towarzyszą podczas zachodu słońca – dominują tu chillout lub ambient.

Jak wspominałam wyżej Ibiza to nie tylko kluby i dyskoteki oraz hektolitry przelewanego alkoholu, to również piękne piaszczyste plaże, zatoczki, i bujna roślinność. Będąc tutaj warto wypożyczyć auto i obejrzeć tę część wyspy, która jest zdecydowanie mniej komercyjna. Zobaczymy jak wygląda życie rodowitych mieszkańców i dowiemy sie czy nie przeszkadza im to, że jest to wyspa, która wszystkim kojarzy się z ciągłą, nieustająca zabawą. Rozmowa z tubylcami może być naprawdę ciekawym doświadczeniem!

 

Gdzie jeść?

Jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną, Ibiza może poszczycić się bardzo szerokim wyborem. Są restauracje, w których stoliki muszą być zarezerowane z rocznym wyprzedzeniem, a rachunek jest równowartością całkiem dobrego auta. Nie ma jednak co się przerażać, znajdziemy również miejsce, w których można zjeść pyszne, lokalne przysmaki za odpwiednią cenę, ktora nie przyprawi nas o zawał serce. Pora poszukać tanich lotów i chociaż raz w życiu odwiedzić tę stolicę rozpusty! Powodzenia!

 

KJ

fot. Wikipedia Commons

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3