renovate33

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

by • 21/12/2018 • DomComments (0)627

 

Mieszkania od dewelopera dopuszczają na zupełną dowolność w kształtowaniu ich ostatecznego wyglądu. Daje to ogromne pole możliwości i pozwala dostosować nowe lokum do swoich własnych upodobań. Uzyskanie spektakularnego efektu nie musi być drogie, a przemyślanie wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim pozwala cieszyć się pięknym i efektywnym apartamentem.

 

Na jaką kwotę się przygotować?

Nie ma oczywiście jednej kwoty, która byłaby w stanie spełnić wymagania wszystkich właścicieli – jedni wykonują wszystkie prace nie przekraczając budżetu 50 tys. zł, dla innych będzie to cena za jeden pokój. Specjaliści z geogrupa.pl radzą jednak, aby zastosować uproszczony przelicznik, dzięki któremu będzie można wstępnie oszacować koszty. Uznaje się bowiem, że wykończenie mieszkania w standardzie:

– niskim to koszt 600zł/m2,

– średnim to koszt 1000 zł/m2,

– wysokim to koszt 1500 zł/m2.

Te sugerowane wartości są symboliczne i należy wziąć na nie bardzo szeroki margines. Na cenę wykończenia nie wpływa bowiem wyłącznie wielkość samego mieszkania, ale również to, czy skorzysta się z usług fachowej ekipy remontowej. Często to robocizna jest najbardziej dotkliwym kosztem, więc wykonując część prac samemu można zaoszczędzić spore pieniądze.

 

Co kosztuje najwięcej?

Oprócz wyżej wspomnianej robocizny wiele środków w mieszkaniach w stanie deweloperskim jest pochłanianych przez standardowe wykończenie – podłogi, drzwi, płytki. To te elementy kosztują najwięcej, a muszą być zrobione, aby można było montować sprzęty czy wnosić meble. Nie należy się jednak zrażać, gdyż w obecnych czasach dostępne są nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe materiały, które nie kosztują ogromnych pieniędzy. Korzystając z licznych promocji w sklepach budowlanych i wybierając alternatywne rozwiązania można stworzyć zjawiskowy efekt bez rozbijania budżetu.

 

Cena wykończenia poszczególnych pomieszczeń

Warto zaznaczyć, że wykończenie konkretnych pokoi diametralnie różni się ceną. Łazienki i kuchnie uważa się za te najbardziej kosztowne, ponieważ trzeba poświęcić gotówkę na liczne sprzęty, bez których nie da się komfortowo żyć. Z kolei w sypialni wystarczy łóżko i szafa, aby już to pomieszczenie spełniało swoją funkcję. W przypadku łazienek trzeba pamiętać o armaturze, która przeważnie nie jest dostarczana w mieszkaniach w stanie deweloperskim. Tu również, jak w kwestiach związanych z całym wykończeniem, można znaleźć zarówno tanie, jak i niebotycznie drogie elementy. W kuchni z kolei wartościowe mogą być nie tylko sprzęty, ale również blaty i szafki, szczególnie jeśli mają być wykonane pod wymiar i z egzotycznych materiałów.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525