dziewczyna

In Vitro w liczbach

by • 19/09/2014 • ZdrowieComments (6)4090

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak powszechnym problemem w ostatnich latach stała się niepłodność. Jednak w pewnym momencie może się okazać, że problem ten dotyczy również Ciebie. Co wtedy?

 
Według danych zebranych przez klinikę leczenia niepłodności InviMed, naturalne zajście w ciążę udaje się jedynie 30% par w Europie. Natomiast odsetek par borykających się z niepłodnością na świecie sięga 15 %, co w przeliczeniu daje ponad 7 000 000 000 niepłodnych małżeństw. Na szczęście jednak nowoczesna medycyna coraz częściej przychodzi dotkniętym niepłodnością parom z pomocą.

 
Coraz powszechniejszym rozwiązaniem, dzięki którym kobieta może zajść w ciążę, są wspomagane metody rozrodu. W Europie taką możliwość wybiera od 40-60% – ponad połowa zapłodnień dokonywana jest przy pomocy specjalistów. Statystyka ta nie tylko pokazuje, jakim problemem jest niepłodność, lecz przede wszystkim jest dowodem na to, że współcześnie lekarze znaleźli rozwiązanie, dzięki któremu mogą pomóc parom starać się o potomstwo.

 

Dzięki zapłodnieniom metodą in vitro może znów zacząć myśleć o posiadaniu dziecka. Medycznie wspomagane zapłodnienie na świecie praktykowane jest od 36 lat, natomiast w Polsce od 27. Zabiegi te w skali światowej są niezwykle popularne – tylko w 2012 roku na skutek udanego zapłodnienia in vitro na świat przyszło aż 5 milionów dzieci. W Europie i w Polsce od 1987 roku liczba urodzeń po wspomaganym rozrodzie to odpowiednio milion i kilkanaście tysięcy.

 

W Polsce metoda in vitro zyskuje coraz większą popularność, co jest bezpośrednim rezultatem bardzo dobrych wyników, które osiągają lekarze. Różne rodzaje metody zapłodnienia in vitro zostały rozwinięte tak, by móc zniwelować zarówno kobiece, jak i męskie zaburzenia, prowadzące do niepłodności. Wyniki mówią same za siebie: pozytywne rezultaty odnotowano u 50 % kobiet w grupach wiekowych do 35 roku życia. We wszystkich grupach wiekowych, przy uwzględnieniu kobiet po 35 roku życia, kiedy to szanse na posiadanie dziecka wyraźnie maleją, wynik ten wynosił 43%.

 

Pamiętaj: niepłodność nie jest już dłużej wyrokiem, który przekreśla twoje marzenie o urodzeniu dziecka. Jeżeli wasze starania o zajście w ciążę nie przynoszą rezultatu, warto udać się do specjalisty i wspólnie poszukać najlepszego rozwiązania.

 

141096710318558800-2

 

Pin It

Related Posts

6 Responses to In Vitro w liczbach

 1. szoker pisze:

  Szokujące te dane Invimedu… Czyżby kolejna choroba cywilizacyjna??

 2. Dora pisze:

  Sama mam z tym problem i okazuje się, że część moich koleżanek też. Co prawda ja z mężem staramy się dopiero od 8 miesięcy, ale pewnie bez wizyty w tego typu klinice się nie obędzie :/

  • copacabana pisze:

   Zgłoś się do Invi Medu – oni mają swoje oddziały w różnych miastach, lepiej zacząć działać już teraz niż czekać w nieskończoność na zasadzie ‚a może się uda’ – potem się okaże, że tak naprawdę będziecie sobie pluć w brodę, że się zabraliście za to tak późno!

   • koko-sowa pisze:

    Bardzo dobry InviMed jest we Wrocławiu, profesjonalna obsługa, fantastyczni lekarze, profesjonalny sprzęt. Czasem nawet warto nadłożyć kilka kilometrów więcej i wybrać się właśnie tam, bo pracują tam ludzie z sercem!

 3. Żaneta pisze:

  Niepokojące te statystyki. Nie wiem czy w przeszłości też tak było, mam jednak wrażenie, że rzeczywiście problem stał się bardziej powszechny niż kiedyś, albo po prostu więcej się o tym mówi.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525