zawod3

Jak chronić się przed upałem?

by • 10/06/2014 • ZdrowieComments (0)1846

 

Według najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej fala tropikalnych upał utrzyma się w Polsce co najmniej do końca tego tygodnia. Termometry pokażą nawet 30 stopni, a w niektórych regionach Polski wzrosną nawet do 35 stopni. Jak się chronić przed upałem?

 

Tropikalne upały rodem z hiszpańskich kurortów na pewno cieszyłyby nas bardziej nad brzegiem morza albo przy hotelowym basenie. Niestety, musimy sobie z nim radzić w mieście w trakcie codziennych obowiązków. Żar będzie lał się z nieba, dlatego warto poznać kilka zasad, których powinniśmy się trzymać, jeśli chcemy uniknąć konsekwencji zdrowotnych z nim związanych. Co należy robić?

 

Dużo wody i zdrowa dieta

Podczas upałów pijcie dużo wody albo naturalnych soków owocowych. Lepiej unikać picia alkoholu, przynajmniej w godzinach pełnego słońca. Jeśli chodzi o dietę, warto zainwestować w lekkostrawne, mocno warzywne i owocowe posiłki. Jeśli chcecie mieć dobre samopoczucie, zaleca się także regularne, chłodne kąpiele lub prysznice. Przebywanie na pełnym słońcu przez dłuższy okres czasu może skończyć się odwodnieniem i udarem słonecznym, dlatego bądźcie ostrożne!

 

Odpowiedni ekwipunek

Jeśli źle znosisz upały i wywołują one u Ciebie zmęczenie, złe samopoczucie albo pocenie, możesz mieć zawsze przy sobie wachlarz lub parasol. Nie bójcie się tego, że zostaniecie źle odebrane przez społeczeństwo. Ochrona parasola naprawdę pomoże Wam się lepiej poczuć! Jeśli jesteś zmuszona do dłuższego przebywania na zewnątrz, warto nałożyć krem z filtrem. Nawet kilka minut podczas mocnego nasłonecznia może spowodować niechcianą i co gorsza, nie równą opaleniznę, która bez użycia kremu może być niezdrowa dla naszej skóry. Pamiętajcie także o okularach przeciwsłonecznych, które poza lepszą jakością widzenia, dodadzą smaczku Waszej letniej stylizacji.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525