jakczyscic

Jak czyścić vaporizer – instrukcja krok po kroku?

by • 27/10/2017 • Styl życiaComments (0)666

 

Vaporizer to urządzenie pozyskujące z suszu substancje aktywne o zdrowotnym działaniu. Niewielkie cząstki mocno zmielonego materiału roślinnego wielokrotnie pozostają w komorze grzewczej i przywierają do jej ścianek. W wyniku mocnych pociągnięć cząstki suszu często także osadzają się we wnętrzu ustnika. Aby zachować urządzenie w dobrym stanie technicznym należy regularnie je czyścić.

 

Większość modeli dostarczana jest z dedykowanymi akcesoriami producenta, które obejmują uniwersalne szczotki oraz ściereczki. W przypadku wrażliwych urządzeń elektronicznych, takich jak vaporizer należy postępować ostrożnie i z rozmysłem. Niedelikatne ruchy mogą doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia grzałki, komory grzewczej lub ustnika, który często zrobiony jest z termoodpornego szkła. Aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia z miejsc możliwych do bezpośredniego odsłonięcia warto zastosować się do kilku istotnych wskazówek.

 

Narzędzia potrzebne do poprawnego oczyszczenia vaporizera

Większość renomowanych producentów dostarcza vaporizery wraz ze specjalnymi akcesoriami czyszczącymi. Obejmują one szczotki przeznaczone do wymiatania zwaporyzowanych drobin suszu z komory grzewczej oraz oczyszczania siatek filtrujących, a także niewielkie ściereczki przeznaczone do czyszczenia obudów. Niekiedy dostarczone akcesoria idealnie nadają się do szybkiego mobilnego oczyszczenia wnętrza vaporizera, jednak w zależności od częstości używania warto poświęcić mu nieco więcej uwagi od czasu do czasu. Należy zaopatrzyć się w cienkie pędzelki ze średnio twardymi końcówkami.

Pozwolą one na usunięcie drobin osadzonych przy wewnętrznych krawędziach obudowy, a także przy krawędziach komory grzewczej. Bardzo przydatnym akcesorium okaże się także powietrze w sprayu, które pozwoli bezkontaktowo oczyścić grzałkę i wrażliwe wnętrze urządzenia. Darmowy odpowiednik w postaci przedmuchiwania siłą swych płuc nie zapewni odpowiedniego pędu powietrza, a także może niepotrzebie zawilgocić urządzenie. Dodatkowo warto wspomnieć, iż pędzle do czyszczenia vaporizera nie powinny być wcześniej używane.

 

Ważne wskazówki dotyczące czyszczenia popularnych typów urządzeń

Najbardziej mobilne modele, takie jak vaporizer DaVinci zostały wspaniale dostosowane do łatwego ładowania materiałem roślinnym oraz bezproblemowego oczyszczania. Komora grzewcza jest łatwodostępna, a grzałka leży tuż pod nią, dzięki czemu nie mając kontaktu z materiałem ogrzewa ją dostatecznie szybko i mocno. Urządzenia o podobnych gabarytach i zastosowaniu, takie jak vaporizer Boundless zbudowane są podobnie, a jedyne różnice zwykle obejmują rozmieszczenie przycisków, ustnika oraz ilości sitek filtrujących.

Aby oczyścić vaporizer należy wpierw wyrzucić zwaporyzowany materiał roślinny lub zachować na ponowne użycie. Grubsze drobiny, które pozostały w komorze wymiatamy szczotką dostarczoną przez producenta lub grubszym pędzelkiem. Następnie z odległości ok. 3 cm przedmuchujemy komorę sprężonym powietrzem w puszce. Szczególną uwagę należy poświęcić sitkom, ponieważ jako elementy filtrujące przejmują najwięcej zanieczyszczeń. Jeśli sprężone powietrze nie wydmucha zanieczyszczeń ze szczelin, warto wspomóc się cienkim pędzlem i wydobyć je na zewnątrz.

 

Częstotliwość czyszczenia oraz istotne środki ostrożności

Urządzenia mobilne takie, jak vaporizer DaVinci należy delikatnie czyścić po każdym użyciu, by zanieczyszczenia nie nawarstwiały się. Jest to jeszcze bardziej istotne w modelach przypominających vaporizer Boundless i każdy inny model, który ma grzałkę umieszczoną bezpośrednio pod sitkiem. Nawarstwiające się osady mogą powodować przegrzewanie się komponentów i zapoczątkowanie procesów spalania w naszym materiale roślinnym.

Czyszcząc komorę grzewczą absolutnie nie można dociskać jej w dół, może to bowiem zepsuć jej mocowania lub znajdującą się pod nią grzałkę. Raz na kilka miesięcy należy także wymieniać sitka, których komplet jest zazwyczaj dodatkiem do zestawu. W przypadku uszkodzenia elementów produktu warto pamiętać, iż vaporizer DaVinci oraz każdy model z serii Boundless może zostać naprawiony z użyciem dedykowanych części wymiennych i zestawów naprawczych oferowanych przez producenta.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525