warkocz89

Jak dbać o blond włosy?

by • 23/06/2015 • Uroda, WłosyComments (0)11385

 

Mimo popularności, jaką cieszą się dowcipy o blondynkach, jasne włosy mają ciągle bardzo wiele zwolenniczek (i wielu zwolenników). Blond kojarzy się ponoć z niewinnością i młodością, odejmuje lat i optycznie wygładza zmarszczki, nie da się jednak ukryć, że jasne włosy są dość trudne w pielęgnacji. Zatem jak dbać o blond włosy?

 

Nawet niefarbowane jasne włosy będą cieńsze i delikatniejsze niż włosy ciemne, włosy blond charakteryzują się też większą porowatością, a co za tym idzie – większą wrażliwością na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, urazy mechaniczne czy środki chemiczne. Naturalnych blondynek nie jest wiele, ale większość farbujących włosy kobiet wybiera różne odcienie blondów. Rozjaśnianie jest jednak jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów, powodującym wysuszenie i łamliwość włosów. Dowiedzmy się jak dbać o blond włosy.

 

Codzienna pielęgnacja

Obecnie fryzjerzy radzą, by stosować mycie włosów metodą OMO, czyli za pomocą schematu „Odżywka – Mycie – Odżywka”. Ma to na celu zabezpieczenie końcówek włosów (czyli ich najstarszej i najbardziej zniszczonej części) przed szkodliwym działaniem chemikaliów zawartych w szamponie. Na zmoczone włosy w pierwszej kolejności nałożyć należy odżywkę – mniej więcej od połowy ich dlugości, aż po końcówki, następnie umyć szamponem skórę głowy i włosy przy ich nasadzie. Na koniec, należy włosy dokładnie spłukać i nałożyć odżywkę bądź maskę na całej ich długości. Mycie włosów w ten sposób pomoże uchronić je przed splątywaniem się, wysuszeniem i łamaniem. Włosy rozczesujemy tylko i wyłączbnie na sucho – przed myciem i po wyschnięciu, używając do tego grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Rozczesywanie zaczynamy od końcówek, stopniowo przesuwając się w stronę nasady włosa.

 

Włosy blond są bardzo wrażliwe na wysokie temperatury. Trzeba o tym pamiętać, używając choćby prostownicy, czy lokówki; włosom jasnym najlepiej nie fundować takich zabiegów stylizujących zbyt często, a gdy już to robimy, koniecznie zastosować trzeba dobry preparat termoochronny. Suszymy włosy jedynie chłodnym lub letnim strumieniem powietrza. Pamiętajmy też, by nie kłaść się spać z mokrymi lub wilgotnymi włosami, takie włosy bowiem są najbardziej podatne na uszkodzenia (z tego też powodu nie powinno się czesać włosów mokrych).

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525