panokciecover

Jak dbać o paznokcie?

by • 30/09/2015 • Paznokcie, UrodaComments (0)4008

 

Kiedy byłaś dzieckiem wydawało ci się, że bycie dorosłą kobietą to same przyjemności – wręcz nie mogłaś się doczekać, kiedy będziesz mogła nosić pomalowane paznokcie zawsze, a nie tylko na bale przebierańców. Jednak teraz niejednokrotnie myśl o tym, że po raz kolejny musisz poprawiać odpryśnięty lakier, przyprawia cię o dreszcze. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak uczynić dbanie o paznokcie bardziej przyjemnym i efektywnym zajęciem.

 

Zawsze zmywaj lakier wyłącznie zmywaczem bez acetonu

Aceton jest dla twoich paznokci i skóry dłoni bardzo szkodliwy. Jeśli już musisz go zastosować – np. kiedy chcesz zmyć wyjątkowo trudny do pozbycia się lakier z brokatowymi drobinkami, upewnij się, że po zastosowaniu takiego zmywacza, odpowiednio nawilżysz swoje dłonie i paznokcie. Do zwykłego lakieru koniecznie używaj zmywacza bezacetonowego – zamoczony w nim wacik przed usuwaniem lakieru przyłóż na kilkanaście sekund do paznokcia – lakier zejdzie wtedy łatwiej, a ty nie będziesz musiała sięgać zniecierpliwiona po lakier z acetonem.

 

Pod lakier zawsze stosuj podkład ochronny

Pewnie niejednokrotnie, kiedy byłaś dorastającą dziewczynką i w tajemnicy przed mamą malowałaś paznokcie na czerwono, po zmyciu lakieru na paznokciach pozostawał delikatnie różowy odcień, przez który nieraz mama domyśliła się, co robiłaś. Szczególnie w czerwonym lakierze (oraz ciemnych odcieniach innych kolorów) pigment jest tak silny, że zostawia ślad na paznokciach nawet po krótkim czasie. Jednak nie dość, że jest to bardzo denerwujące i nieestetyczne, może być także niezdrowe dla płytki twojego paznokcia. Dlatego zawsze powinnaś stosować bazę pod lakier, która ochroni twoje paznokcie i pozwoli im wyglądać pięknie nawet bez lakieru.

 

 

nailsfoto

 

 

Pozwalaj swoim paznokciom odpocząć

Raz na jakiś czas warto jest zrezygnować z lakieru i na kilka dni dać „urlop” swoim paznokciom. Nie oznacza to, że twoje paznokcie powinny pozostać niezadbane – ładne paznokcie nie zawsze muszą oznaczać pomalowane. Ważne, żeby odpowiednio dbać o skórki oraz kontrolować długość swoich paznokci. Nie pozwól, żeby twoje paznokcie były różnej długości lub miały zdrapany lakier.

 

Używaj odpowiednich narzędzi do pielęgnacji.

Nigdy, przenigdy nie używaj metalowego pilniczka. Może on spowodować więcej szkody niż pożytku – spowoduje rozdwajanie i łamliwość paznokci, z którą bardzo trudno jest walczyć. To samo dotyczy nożyczek lub cążków. To, czym obcinasz swoje paznokcie jest bardzo ważne – nieważne, jak bardzo zdesperowana jesteś – nie obcinaj paznokci nożyczkami nieprzeznaczonymi do pielęgnacji paznokci.

 

Po pomalowaniu paznokci dla lepszego efektu zawsze nakładaj olejek nabłyszczający

Nie tylko wzmocni on kolor i połysk twojego lakieru, ale też przedłuży jego trwałość – nawet do dwóch tygodni po pomalowaniu. Wypróbuj kilka preparatów, żeby upewnić się, który z nich działa najlepiej dla twojego rodzaju paznokci.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3