zimacera

Jak dbać o skórę naczynkową zimą?

by • 10/12/2017 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)607

 

Cera naczynkowa jest cienka, dlatego na jej powierzchni gołym okiem można zauważyć sieć pękających i rozszerzonych naczynek, które położone są znacznie płycej niż w przypadku innych typów skóry. Wiąże się to także z charakterystycznymi dolegliwościami – pieczeniem, uczuciem gorąca czy gwałtownym zaczerwienianiem się skóry. Problemy nasilają się bardzo często zimą, ponieważ cera naczynkowa wyjątkowo źle reaguje na mróz, wiatr i nagłe zmiany temperatury. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas najchłodniejszych dni w roku.

 

Czego nie lubi cera naczynkowa?

Ponieważ zimą często narażasz swoją skórę na nagłe skoki temperatury (np. gdy wchodzisz do nagrzanego pomieszczenia) oraz wystawiasz ją na działanie mrozu, wiatru, śniegu czy deszczu, w tym czasie musisz obchodzić się z nią szczególnie ostrożnie. Oto, czego należy unikać przez cały rok, a zwłaszcza zimą:

– długich gorących kąpieli oraz sauny,

– stosowania rozgrzewających kosmetyków, kompresów i peelingów mechanicznych (postaw na delikatne peelingi enzymatyczne),

– ostrych potraw i gorących napojów,

– alkoholu,

– silnych emocji i stresu,

– mocno skoncentrowanych, drażniących kosmetyków na bazie alkoholu, zawierających substancje zapachowe, barwniki i parabeny,

– nadmiernego nagrzewania w wyniku wysiłku fizycznego,

– promieniowania ultrafioletowego (zarówno naturalnego, jak i emitowanego przez lampy w solarium),

– mrozu i wiatru,

– gwałtownych zmian temperatury.

Jeśli chcesz uniknąć wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości, postaraj się wyeliminować lub ograniczyć do minimum opisane wyżej czynniki.

 

Co pomaga cerze naczynkowej?

Poza ostrożnym, delikatnym traktowaniem skóry i eliminowaniem wymienionych wcześniej czynników drażniących, możesz też starać się wzmacniać delikatne naczynka oraz chronić skórę od zewnątrz.

Postaw na kosmetyki, które zawierają składniki takie jak:

– wyciąg z kasztanowca,

– wyciąg z miłorzębu,

– rutynę,

– krzem,

– oczar wirginijski,

– algi morskie,

– witaminy C, K, PP,

– nagietek,

– rumianek.

Stosuj preparaty łagodne i hipoalergiczne, które nie zawierają substancji drażniących. Ponadto możesz stosować także kosmetyki chłodzące i łagodzące.

 

Do mycia twarzy używaj łagodnych płynów micelarnych (np. płynu micelarnego od Biodermy H2O AR z linii Sensibio) lub kojąco-łagodzących żeli do mycia twarzy (np. Sensibio Gel moussant). Nie zapominaj o nawilżaniu twarzy i nakładaniu kremów z filtrem. Ochrona przeciwsłoneczna potrzebna jest Twojej skórze nie tylko latem, ale przez cały rok!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525