wlosy2

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

by • 23/03/2014 • Uroda, WłosyComments (0)25968

 

Chcesz zmienić swoją fryzurę, ale nie wiesz na jaką? Chcesz wyglądać dobrze, ale nie wiesz jak to zrobić? By dobrać odpowiednią fryzurę musisz znać swój kształt twarzy, ponieważ dzięki temu dobierzesz taką, która wyszczupli i złagodzi rysy twarzy lub odwróci uwagę od np. odstających uszu.

 

Twarz owalna

= wysokie czoło, lekko wydłużony podbródek

To typ twarzy uważany za idealny, ponieważ pasuje mu niemal każda fryzura. Możesz nosić koki, kucyki, proste grzywki i długie włosy. Możesz mieć cięcia asymetryczne lub męskie, ale unikaj falowania i cieniowania włosów!

Nie rozpuszczaj także włosów z przedziałkiem pośrodku głowy.

 

 

 

Twarz okrągła

= pełne policzki, niskie czoło, zaokrąglona i mała broda

Twoim głównym zadaniem jest wyszczuplić optycznie buzię. Możesz to osiągnąć gdy będziesz nosić długie i finezyjne fryzury np. z grzywką na skos. Delikatne loki i klasyczne pazurki nachodzące na policzki odejmą Ci kilka kilogramów, ale jeśli masz krótkie włosy – pamiętaj aby nie były przylizane! Powinny mieć ,,artystyczny nieład” aby twarz wydawała się mniej pulchna. Możesz śmiało upinać włosy do góry jak i nosić fryzury dodające objętości, ale tylko na wysokości czubka głowy! 

Unikaj prostych grzywek (poszerzają twarz), przylegających i kończących się na linii żuchwy włosów.

 

 

 

Twarz trójkątna

= szerokie czoło, mała broda, wydatne kości policzkowe, dolna część twarzy węższa niż górna

Idealne włosy dla Ciebie to półdługie lub długie. Proste czy kręcone? Nie ma znaczenia, ważne aby były mocno wycieniowane! Noś grzywkę na bok lub pasma, które zasłonią skronie. Możesz śmiało mieć klasycznego boba podobnie jak puszyste, kręcone końcówki włosów aby wyrównać proporcje twarzy.

Unikaj odkrywania czoła, bardzo krótkich fryzur i wysokich upięć, które optycznie wydłużą Ci brodę.

 

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525