Nuda w związku to częsty problem, który prowadzi do jego rozpadu.

Jak leki wpływają na twoje życie seksualne

by • 21/03/2018 • Zdrowie, Związki & SeksComments (0)2185

 

Żyjemy w czasach, gdy różnego rodzaju pigułki i tabletki są na porządku dziennym, a ich zażywanie stało się integralną częścią codziennej rutyny. Bierzemy leki z różnych powodów, jednak rzadko myślimy o możliwych skutkach ubocznych. Mało kto wie, że wiele z nich hamuje libido i może zdecydowanie pogorszyć nasze doznania seksualne. Nie warto jednak panikować i przerywać terapii bez konsultacji z lekarzem. Zanim zaczniemy brać nowe pigułki warto sprawdzić, czy  recepta nie zrujnuje naszego życia seksualnego. Poniżej kilka leków, które będąc źle dobranymi mogą wyrządzić najwięcej szkód.

 

Antykoncepcja

Mała pigułka, która wywołała rewolucję seksualną może być również zabójcą twojego libido. Pewien procent kobiet decydujących się na antykoncepcję hormonalną skarży się nie tylko na spadek popędu seksualnego, ale także na niekorzystne zmiany związane z odczuwaniem przyjemności w trakcie seksu. Jedynym rozwiązaniem, które może pomóc jest zmiana pigułek lub całkowite przerwanie ich zażywania.

 

Antydepresanty

Zaburzenia seksualne są częstym objawem depresji, ale źle dobrane leki antydepresyjne mogą jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Problemy seksualne są potencjalnym efektem ubocznym wszystkich rodzajów antydepresantów. Tego typu leki mają ogromny wpływ prawie na każdy aspekt życia seksualnego. Zarówno u kobiet jak i mężczyzn są one często przyczyną wielu problemów. Zmniejszony popęd seksualny, zaburzenia erekcji, suchość pochwy i zmniejszenie wrażliwości genitaliów to główne efekty uboczne zażywania leków antydepresyjnych. Jeżeli negatywne aspekty zażywania leków są zbyt uciążliwe warto rozważyć ich całkowite odstawienie zastępując je terapią.

 

Statyny

Lek służący do obniżenia poziomu cholesterolu, może również skutecznie obniżyć nasze libido. Statyny mają negatywne działanie głównie na mężczyzn powodując brak erekcji, jednak problemy z osiągnięciem orgazmu i brak ochoty na seks dotyczy obu płci. Oczywiście właściwie dobrany lek nie będzie nam szkodził, dlatego nie warto panikować, gdy lekarz przepisze nam receptę.

 

Leki obniżające ciśnienie krwi

Leki na nadciśnienie powodują wiele dysfunkcji seksualnych. Jednym ze skutków ubocznych jest obniżona potencja i zaburzenie erekcji lub jej brak. Problemy są większe jeżeli leczona osoba dodatkowo nałogowo pali papierosy, pije alkohol lub cierpi na niewydolność nerek. Na szczęście w trakcie przyjmowania leków obniżających ciśnienie krwi możliwe jest zażywanie leków podnoszących potencję.

 

Leki przeciwhistaminowe

Leki przeciwhistaminowe mogą powodować wiele skutków ubocznych, w tym szereg zmian nastroju: od senności do nadpobudliwości, co może mieć wpływ na funkcje seksualne. Mężczyźni skarżą się na problemy z erekcją i przedwczesny wytrysk, natomiast kobiety mogą stracić popęd seksualny i mieć trudności z osiągnięciem orgazmu.

 

RH

fot. Mohito

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525