sicikup

Jak mądrze kupować w sieci? – poradnik

by • 02/02/2017 • Rozrywka, TechnologiaComments (0)819

 

Zakupy w sklepach internetowych zyskują coraz większą popularność, a same sklepy internetowe cieszą się rosnącym zaufaniem klientów. Kupowanie online pozwala oszczędzać czas, pieniądze, a także dotrzeć do niedostępnego w sklepach stacjonarnych asortymentu. W sieci można kupić niemal wszystko: produkty spożywcze, odzież, samochody, nieruchomości, sprzęt RTV, rzadkie wydawnictwa książkowe czy muzyczne.

 

Klienci sklepów bardzo często przyznają, że zaletą kupowania w stacjonarnych butikach i supermarketach jest możliwość zasięgnięcia porady specjalisty. Warto jednak zauważyć, że kupując w sieci, rzadko kiedy podejmuje się decyzję pod presją czasu. Robiąc zakupy w sklepie internetowym możesz w dogodnym dla siebie czasie zapoznać się nie tylko z opisem produktu, ale też sprawdzić opinie innych Internautów na jego temat. Możesz też mieć pewność, że nie przepłacasz, bo podczas zakupów w sieci o wiele łatwiej porównać ceny produktów z pomocą cenowych porównywarek.

 

Jak wybrać sprzedawcę?

Decydując się na usługi konkretnego sprzedawcy, postaraj się najpierw „prześwietlić” go i sprawdzić opinie jego poprzednich klientów. Przykładowo, chcąc zrobić zakupy na portalu aukcyjnym, dokładnie przeczytaj komentarze innych kupujących, a chcąc kupić towary w sklepie internetowym (lub supermarkecie, na przykład Tesco, Auchan, Frisco) – opinie innych użytkowników zawarte na przykład w specjalnych rankingach.

W 2016 roku najlepszym supermarketem online został sklep Frisco, opinie o Auchan oraz sklepie Piotr i Paweł są niemal tak samo korzystne. Sukces internetowych sklepów spożywczych świadczy o tym, że polscy konsumenci coraz chętniej stawiają na wygodne i oszczędne rozwiązania i kupują online. Co istotne, za dobrą jakość i świeżość asortymentu często chwalone są właśnie sklepy online – na przykład Auchan oraz  Frisco). Opinie na temat zakupów spożywczych w sieci znajdziesz także na licznych blogach oraz w mediach społecznościowych.

 

Darmowe doręczenie

Konsumenci niechętnie podchodzący do zakupów w sieci jako przyczynę podają często konieczność zapłacenia za dostawę. Kupując online można takiej opłaty uniknąć, korzystając z oferty sklepu oferującego darmowe doręczenie zamówienia w przypadku przekroczenia określonego w regulaminie minimum logistycznego.

Przykładowo, supermarkety internetowe, które dowożą towary za darmo, jeśli wartość zamówienia przekracza określoną kwotę, to Piotr i Paweł oraz Frisco. Jeśli chodzi o ceny dostaw w innych e-sklepach, rzadko przekraczają one kilka – kilkanaście złotych, co jest równowartością kwoty, którą i tak musiałbyś wydać, aby dojechać do centrum handlowego. Jeśli chcesz zrobić zakupy w sklepie, który nie oferuje możliwości tańszej lub darmowej dostawy, poszukaj innych możliwości obniżenia ceny. Możesz na przykład poszukać wśród znajomych tych osób, które mogą być zainteresowane podobnymi towarami. Gdy wspólnie zrobicie zakupy, będziecie mogli podzielić się kosztem doręczenia.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525