mineralnecover

Jak nakładać podkład? Sposoby i rady

by • 30/05/2018 • Makijaż, Na czasie, UrodaComments (0)4043

 

Podkład jest kosmetykiem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego makijażu. Jedne używają go, by ukryć trądzik lub przebarwienia na twarzy, inne natomiast, by jedynie ujednolicić koloryt skóry. Najważniejszą zasadą „noszenia” podkładu jest nałożenie go w odpowiedni sposób – tak aby stopił się on jak najlepiej ze skórą twarzy, zachowując jej naturalny wygląd. Nie bez przyczyny, często nazywany jest on naszą drugą skórą.

 

Jak nakładać podkład i odpowiednio go zaaplikować, by wyglądał jak najbardziej naturalnie? Jest na to kilka sposobów! Pamiętaj, że wygląd podkładu na twarzy oraz stopień krycia, nie zależy tylko od jego jakości, ale w bardzo ważnym stopniu od metody nałożenia!

 

Palce

Najprostszym sposobem aplikacji podkładu jest nałożenie go własnymi palcami. Przy ich pomocy możemy łatwo ujednolicić koloryt skóry oraz stopniować efekt krycia. Jeśli decydujesz się na tę metodę, postaraj się nie rozcierać fluidu na twarzy, a delikatnie go wklepywać. Unikniesz tym samym nieestetycznych smug. 

Jeśli jesteś na samym początku przygody z makijażem, lub potrzebujesz jedynie bardzo delikatnego ujednolicenia cery, możesz zdecydować się na nakładanie podkładu palcami. Gdy jednak używasz fluidu by zakryć niedoskonałości lub rozszerzone pory – warto wypróbować innych metod jego nakładania, tj. pędzle lub gąbki, o których przeczytasz poniżej.

 

Pędzelek języczkowy

Najbardziej popularny i najczęściej spotykany w drogeriach rodzaj pędzli do nakładania podkładu. Nie znaczy to jednak ze najlepszy – używając pędzelka języczkowego musisz bardzo starannie nakładać fluid, aby nie uzyskać nieestetycznych smug i plam na twarzy. Dobrze sprawdzi się w przypadku dziewczyn z gładką, pozbawioną niedoskonałości i rozszerzonych porów cerą. Pędzle języczkowe zwykle wykonane są z włosia syntetycznego, które jest trwałe i łatwe do czyszczenia.

 

 

Jak nakładać podkład 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525