slubwideo

Jak napisać przemówienie na ślub?

by • 09/11/2014 • ŚlubComments (0)4355

 

Twój najlepszy przyjaciel / przyjaciółka, brat, siostra lub współpracownik mianował cię na świadkową swojej ceremonii ślubnej i w związku z tym zostałaś poproszona o napisanie toastu weselnego? Nic się nie martw! Wystarczy odświeżyć kilka porad i cennych wskazówek, aby stworzyć naprawdę fajne mówione dzieło. Z pewnością pan lub pani młoda marzą o tym, aby ich ceremonia ślubna była wyjątkowa i niezapomniana. Jak napisać perfekcyjną przemową? Czy da się stworzyć weselny tost, który zaciekawi wszystkich przybyłych gości? Sprawdź, jak to zrobić.

 

BĄDŹ SOBĄ!

To najprostsza, ale zarazem najważniejsza zasada! Nie staraj się nikogo naśladować, nie „podkradaj” czyjegoś stylu wypowiedzi! Jeśli nie jesteś dobrym komikiem i nie posiadasz błyskotliwego poczucia humoru, nie twórz wypowiedzi, która a na siłę rozbawić przybyłych na ceremonię weselną gości. Jeśli z kolei nie jesteś super poważna i ludzie znają cię jako totalnego optymistę, żartownisia, to idź w tą stronę. Jeśli pan lub pani młoda poprosili cię o bycie świadkiem ich ślubu, to oznacza, że jesteś dla nich ważny, lubią Ciebie. Nie przejmuj się więc przemową. Staraj się wypaść jak najbardziej naturalnie! Ludzie potrafią odczytać każdą sztuczność i robienie czegoś na pokaz. Upewnij się, że pozbyłaś się strachu, stresu i lęku przed występem przed tak dużą publicznością i po prostu działaj!

 

NIE BĄDŹ NIEGRZECZNA!

Wszystkie toasty weselne składają się głównie z jakiegoś zabawnego wierszyka lub dowcipu. To jest w porządku i faktycznie brzmi to lepiej, jeśli twoje przemówienie zawiera jakiś element bawiący publikę. Ale pamiętaj, że w niegrzecznym tonie będzie odebrane każde zdanie, które mogłoby obrazić panią lub pana młodego. Okrutne historie czy ciekawostki z życia intymnego zachowaj dla siebie! Nie rujnuj wesela młodej parze. Tobie jeden żart może się wydawać mega zabawnym, a parze młodej wyda się trochę bolesny. Lepiej być ostrożnym i trzymaj kontrolę nad tym, aby nie przegiąć!

 

KRÓTKO I TREŚCIWIE

Weselny toast nie powinien być długi. Najlepiej, jeśli będzie to krótka opowieść i będzie szła za tym dobra jakość! Zostałaś poproszona o powiedzenie kilku miłych słów o młodej parze, twojej relacji z nimi. Zawrzyj słodkie i interesujące ciekawostki! Niech będzie trochę zabawnie i z humorem! Publiczność i przybyli na wesele goście nie muszą znać całej, szczegółowej historii, jaką masz w zanadrzu. Niech to będzie krótka, treściwa i słodka przemowa!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2