tyciecover

Jak nie przytyć na zimę?

by • 05/12/2017 • Styl życia, ZdrowieComments (0)1536

 

Wiadomo nie od dziś, że zdrowe odżywianie się jest ważne – dodaje nam więcej energii i utrzymuje nas w dobrej formie. Niestety wielkimi krokami zbliża się zima i najchętniej dietę i ćwiczenia porzuciłybyśmy na rzecz posiłków o wysokiej zawartości kalorii i tłuszczu, a także wylegiwanie się na kanapie pod kocem. Zmiany takie będą nieuchronnie prowadzić do przyrostu masy ciała i frustracji na wiosnę. Są jednak sposoby na zapobiegnięcie tej sytuacji. Oto kilka porad jak nie przytyć zimą :

 

Woda

Gaś pragnienie jak się tylko pojawi. Aby zapewnić organizmowi optymalne nawilżenie powinno się pić co najmniej 8 szklanek wody każdego dnia. Pij zawsze dużą szklankę wody przed posiłkiem, aby nie pomylić pragnienia z głodem.

 

Staraj się jeść produkty nieprzetworzone

Pamiętaj, że im krótsza lista składników twojego posiłku, tym zdrowsze jedzenie.

 

Znajdź pół godziny na wysiłek fizyczny

Wiadomo, na dworze jest coraz ciemniej i zimniej, ale to nie znaczy, że trzeba sobie robić przerwę w ćwiczeniach. Regularne ćwiczenia pomogą ci utrzymać wagę na stałym poziomie, a także będą zapobiegać popadaniu w jesienną, czy zimową depresję. Staraj się dążyć do średniej intensywności wysiłku przez większość dni w tygodniu. Jeśli nie chcesz schudnąć, a jedynie utrzymać swoją dotychczasową wagę pół godziny w zupełności wystarczy.

 

Żuj i żuj

Przeżuwanie każdego gryza przed jego połknięciem więcej niż 10 razy poprawi trawienie i pozwoli na poczucie sytości bez konieczności przejadania się.

 

Mądra przekąska

Jest duża różnica pomiędzy bezmyślnym przeżuwaniem tego co się akurat nawinie, a tym co może mieć korzystny wpływ na nasz organizm. Staraj się wypełniać luki pomiędzy posiłkami czymś zdrowym, a nie chipsami i ciastkami.

 

Śpij

Do utrzymania zdrowej wagi i dobrego stanu zdrowia niezbędny jest sen. Upewnij się, że każdej nocy przesypiasz 8 godzin. Pomoże ci to zresetować metabolizm i zoptymalizuje kontrolujące apetyt hormony.

 

 RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525