burak3

5 porad jak oszczędzić czas w kuchni

by • 14/06/2014 • Praca, Styl życiaComments (0)1628

 

Czy czasem masz poczucie, że doba powinna trwać 48 godzin? Ciągle biegasz między pracą a domem starając się zyskać choć kilka cennych minut. Jeśli w twoim życiu pojawiło się dziecko, doskonale wiesz, że twój czas wolny skurczył się do minimum, żeby nie powiedzieć, że zniknął zupełnie. Zapewne sporo czasu spędzasz w kuchni na przygotowywaniu posiłków, planowaniu zakupów i innych niezbędnych czynnościach. Poniżej przedstawiamy listę kilku drobnych wskazówek, które pozwolą zaoszczędzić ci kilka minut w codziennej walce z czasem.

 

Zainwestuj w filtr wodny

Chodzi o taki nakładany na kran. Wtedy masz zdrową i przefiltrowaną wodę zawsze wtedy kiedy jej potrzebujesz. Nie czekasz aż woda się przefiltruje. Tym samym nie tylko oszczędzasz czas, ale i miejsce. Nie musisz mieć tysiąca dzbanków, butelek czy kubków.

 

Kup suchościeralną tablicę

Może służyć nie tylko jako lista zakupów, ale też jako kalendarz, planner czy jako miejsce gdzie możesz zostawić miłosną wiadomość dla ukochanego. Nie musisz za każdym razem biegać po notes czy kartkę. Niewątpliwą zaletą takiej tablicy jest też to, że wygląda znaczenie estetyczniej niż tysiące karteczek poprzyklejanych do drzwi lodówki. Dodatkowo, w deszczowe dni twoje dzieci mogą bawić się w restauracje, a tablica posłuży jako karta dań.

 

Co z oczu, to z serca

Zapewne znasz to powiedzenie. Jest to święta prawda jeżeli chodzi o przekąski. Miej na wierzchu koszyk z owocami lub batoniki zbożowe. Wtedy prawdopodobieństwo, że stracisz kilkadziesiąt minut piekąc ciasto jest mniejsze.

 

Korzystaj z zamrażarki

Kiedy już przygotowujesz posiłek i coś ci zostanie włóż do zamrażalnika. Następnym razem kiedy wyjątkowo nie będziesz miała czasu ani ochoty na gotowanie, wyjmiesz już gotowy produkt i zwyczajnie go rozmrozisz. Szybko, smacznie i bezproblemowo.

 

Używaj pojemników do przechowywania żywności

Nie ma nic gorszego jak stracenie kilkunastu minut na szukaniu torebki z kawą lub ryżu. A wszystko tylko po to, żeby okazało się, że kawa jest zwietrzała, a ryż nie nadaje się już do spożycia. Przechowywanie produktów spożywczych w szczelnie zamkniętych pojemnikach nie tylko ułatwia ich znalezienie, ale również przedłuża ich żywotność tym samym oszczędzając twój czas i pieniądze.

 

Wprowadzając kilka drobnych zmian do swojego codziennego życia możesz osiągnąć znaczące rezultaty i zaoszczędzić czas w kuchni. Pamiętaj, że akurat w tym przypadku sprawdza się metoda małych kroczków.

 

Martyna Kamińska

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3