young-woman-ge9a2a6a47_1920

Jak pielęgnować włosy codziennie stylizowane?

by • 29/03/2022 • Uroda, WłosyComments (0)376

 

Piękne włosy i idealna fryzura to marzenie każdej z kobiet. Dlatego wiele z nas wykonuje codziennie przeróżne stylizacje. W ruch idą prostownice, lokówki, suszarki, falownice, karbownice… Sporo tego! Ale czy to aby na pewno jest dla naszych włosów bezpieczne?

 

Urządzenia do stylizacji – czy szkodzą?

Czy urządzenia do stylizacji szkodzą naszym włosom – to pytanie zadaje sobie wiele posiadaczek włosów. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak warto zwrócić uwagę na kilka aspektów sprawy. Otóż każde tego typu urządzenie stylizujące włosy, a chodzi przecież o tak zwaną stylizację na gorąco, wykorzystuje do swojego działania wysoką temperaturę. Jeśli używamy ich każdego dnia, to prędzej czy później struktura włosów powoli się uszkadza.

 

Minimalizuj straty

Aby zminimalizować szkody, jakie ponoszą włosy i straty, ubytki w strukturze włosów, warto używać dobrego sprzętu do stylizacji. Najlepszy do tego będzie profesjonalny sprzęt fryzjerski, jakiego używają fryzjerzy. Takie urządzenia dużo mniej szkodzą naszym włosom, bo posiadają szereg rozwiązań, które pielęgnują włosy, niwelując częściowo zły wpływ wysokiej temperatury. Chodzi o różne powłoki pielęgnacyjne, systemy jonizacji i podczerwieni. To wszystko pomaga. Ale nie wystarczy!

 

Jakich kosmetyków po stylizacji warto użyć?

Jeśli jest już stosunkowo późno na reakcję… To znaczy, jeśli stylizowaliśmy włosy przez długi okres, aż się zniszczyły, to teraz pozostaje nam ich intensywna odbudowa i regeneracja. Do pielęgnacji należy włączyć silnie odżywiające i rekonstruujące maski, odżywki, kuracje, ampułki i olejki.

 

Idealnie jest, gdy do uszkodzeń jeszcze nie doszło. W takim przypadku liczy się prewencja, czyli przeciwdziałanie uszkodzeniom. Jeśli używasz prostownicy do włosów, koniecznie powinno się to odbywać w duecie. Prostowanie powinno się odbywać z użyciem środka termoochronnego. Najczęściej są to spraye termoochronne, które bez trudu znajdziemy w profesjonalnych hurtowniach fryzjerskich. Są one niezbyt drogie i wydajne, a potrafią uratować nasze włosy przed destrukcją. Przy okazji tego rodzaju spraye jak np. Lisap Ultimate posiadają również właściwości utrwalające efekt stylizacji. Jeśli więc prostowałaś włosy prostownicą, to spray nie dość, że je zabezpieczy przed szkodliwym gorącem, to jeszcze pomoże przedłużyć efekt prostych włosów.

Ta sama zasada tyczy się lokowania włosów, wykonywania fal falownicą, a nawet suszenia włosów. Pamiętajmy, że nawet najlepsze suszarki wytwarzają ciepło i warto na włosy nałożyć jakiś kosmetyk ochronny.

 

źródło: https://www.fryzomania.pl/category/kosmetyki-do-wlosow

Pin It

Related Posts

Comments are closed.