awangardawmodziecvr

Jak poskromić nerwy i złość

by • 29/06/2014 • Praca, Styl życiaComments (0)3800

 

W życiu każdej z nas zdarzają się takie momenty, w których nie sposób zachować spokój. Wybuchamy wtedy gniewem i lepiej by nikt się do nas nie zbliżał. Nie warto jednak ulegać złemu nastrojowi i pozwolić by nasze nerwy przejęły kontrolę. Możemy wtedy przez przypadek powiedzieć lub zrobić coś czego w przyszłości będziemy żałować. Jak więc walczyć ze złością i ogarniającą nas frustracją? Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które ułatwią ci poskromienie wewnętrznej złośnicy.

 

Pomyśl zanim powiesz

Jest to największy błąd popełniany dosłownie przez wszystkich. Każdemu zdarzyło się w gniewie i złości powiedzieć lub zrobić coś czego się później żałowało. Zamiast wybuchać i wyrzucać z siebie wszystko co tylko ślina na język przyniesie, poświęć kilka chwil by zebrać myśli. Dzięki temu będziesz w stanie spokojnie i rzeczowo wyrazić przyczynę swojego złego nastroju.

 

Ochłoń i wyraź swój gniew

Jeżeli sytuacja tego wymaga i nie możesz przejść obok niej obojętnie, weź głęboki oddech i w asertywny i stanowczy sposób wyraź swoją frustrację. Przedstaw swoje racje oraz opinię jasno i bezpośrednio starając się przy tym nie ranić uczuć innych osób.

 

Wypoć złość

Aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć stres, a także towarzyszący nam gniew. Jeżeli czujesz, że zaraz wybuchniesz, a twoja złość osiąga apogeum spędź trochę czasu ćwicząc i wypacając złe emocje. Przejdź się na siłownię, albo zwyczajnie idź pobiegać lub pojeździć na rowerze. Dzięki temu będziesz miała chwilę na ochłonięcie i przemyślenie wszystkiego raz jeszcze. Bardzo prawdopodobne, że w zupełnie inny sposób zaczniesz postrzegać sytuację, która wytrąciła cię z równowagi.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3