makijaz34

Jak powiększyć oczy makijażem?

by • 06/02/2021 • Makijaż, UrodaComments (0)126

 

Każda kobieta marzy o dużych oczach. Jeśli chcesz powiększyć optycznie oczy za pomocą makijażu, zobacz, jakie triki stosują makijażyści – dowiedz się jak powiększyć oczy makijażem! Możesz wykorzystać sztuczki, które sprawią, że oczy staną się twoim atutem. Powszechnie uznaje się, że najważniejszymi atrybutami zmysłowości i kobiecości są duże oczy i pełne usta. Warto jednak pamiętać, aby makijaż nie był zbyt przytłaczający. Zdecyduj się na wyeksponowanie jednego elementu, zwłaszcza na co dzień.

 

Na temat ideału piękna kobiecej twarzy przeprowadzono już wiele badań. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ale istnieją pewne wskazówki. Po pierwsze, szerokość policzków nie może być mniejsza niż szerokość warg. Usta nie mogą być za duże ani zbyt wąskie. Wysokość czoła nie może być mniejsza niż odległość między brodą a wargami. Dolna i górna warga powinny mieć tę samą szerokość. Odległość między górną wargą i nosem musi być dwa razy mniejsza od odległości pomiędzy końcem brody a dolną wargą. Kolejne atuty to prosty z profilu nos i proste włosy.

 

A co z oczami? Według badań, idealne oczy kobiety to duże, niebieskie i z długimi rzęsami. Oczy są nie tylko jednym z elementów twarzy. Odpowiadają one za kontakt wzrokowy, który ważny jest choćby na pierwszym spotkaniu z mężczyzną. Kiedy coś nam się podoba, źrenice powiększają się i w ten sposób wysyłamy jednoznaczne sygnały o swoich upodobaniach i emocjach.

 

Kształty oczu

Oczy można podzielić po pierwsze ze względu na wielkość: małe, średnie, duże. Druga cecha to położenie kącików. Kiedy kącik zewnętrzny jest nieco niżej niż wewnętrzny, możemy mówić o tzw. smutnych oczach. Kocie oczy to takie, których kącik zewnętrzny jest położony wyżej niż wewnętrzny. Jeśli chodzi o rozstaw oczu, można wyróżnić: normalne, szeroko osadzone i blisko osadzone. Ostatnią cechą jest głębokość osadzenia: wypukłe, głęboko osadzone i normalne.

 

Jak powiększyć oczy makijażem?

Pierwszym krokiem jest zadbanie o brwi. Zbyt krótkie brwi zdecydowanie zmniejszają oczy. Aby sprawdzić idealną długość, wystarczy wziąć ołówek, przyłożyć go do kącika ust i jednocześnie końca skrzydełka nosa. Trzeci punkt – na brwiach – wyznaczy właściwą długość. W tym sezonie nadal modne są grubsze, wyraziste brwi. Warto podkreślić je lekko ołówkiem albo cieniem. Nadadzą oku pełniejszego charakteru.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525