makijaz34

Jak powiększyć oczy makijażem?

by • 06/02/2020 • Makijaż, UrodaComments (0)7612

 

 

Następny etap to korygowanie przebarwień i niedoskonałości wokół oczu. Baza jest bardzo ważna! Wpływa na końcowy efekt, ale też trwałość makijażu! Po nałożeniu korektora, używamy sypkiego pudru. Następnie nakładamy na górną część oka – górną powiekę i łuk brwiowy – jasny, stonowany cień, np. waniliowy albo w odcieniu kości słoniowej. W miejscu załamania powieki używamy ciepłego, brązowego cienia i rozcieramy go delikatnie. W wewnętrznym kąciku oka, przy górnej powiece, należy zastosować bardzo jasny, rozświetlający, najlepiej perłowy cień. Dolną powiekę, ale tylko w połowie, podkreślamy brązem (w połowie od zewnętrznej strony gałki ocznej).

 

 

Warto pamiętać o tym, że dolna kreska znacznie zmniejsza gałkę. Wzdłuż górnej linii nałóż więc kreskę za pomocą brązowego cienia. Następnie zrób kreskę czarnym eyelinerem przy dolnej krawędzi górnej powieki. Linię wodną podkreśl białą kredką – ten zabieg jest niezbędny! Ostatnim krokiem do perfekcyjnego makijażu oka jest podkreślenie rzęs za pomocą zalotki i dokładne wytuszowanie. Należy pamiętać o tym, by tusz był dobrej jakości. Nieprawidłowo wytuszowane rzęsy popsują cały efekt.

 

Oczy blisko rozstawione

Aby oczy wydawały się rozstawione szerzej, warto w wenętrznym kąciku zastosować bardzo jasny cień. Ciemniejszy wystarczy nałożyć na zewnętrznej części i wytuszować rzęsy, z tym, że więcej tuszu należy użyć przy zewnętrznej krawędzi.

 

Oczy szeroko rozstawione

W przypadku tego typu oczu, należy skupić się na przyciemnieniu oka w jego wewnętrznej części. Trzeba więc nakładać ciemny cień przy kącikach i rozjaśniać go, wędrując w stronę zewnętrzną.

 

Oczy wypukłe

Oczy wypukłe warto nieco zmniejszyć. W tym celu należy obrysować górną i dolną linię oka ciemną kredką i zastosować ciemny cień na górną powiekę. Jasny cień trzeba nałożyć na łuk brwiowy.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525