maniwawa

Jak prawidłowo wykonać manicure i pedicure? (Warszawa)

by • 31/07/2018 • UrodaComments (0)434

 

Wydaje się, że każda z nas wie, jak wykonać manicure i pedicure, jednak okazuje się, że popełniamy wiele błędów, które mogą tylko pogorszyć stan paznokci. Dlatego warto znaleźć wykwalifikowaną i zaufaną stylistkę paznokci, która doradzi, jak dbać o paznokcie i wykona perfekcyjny manicure i pedicure.

 

Warszawa daje ogromne możliwości, jednak okazuje się, że nie zawsze mamy do czynienia z profesjonalistami. Sprawdź, jak prawidłowo wykonać manicure i jakich błędów powinno się unikać.

 

Ocena stanu paznokci

W tej kwestii warto poradzić się specjalisty, ponieważ czyhają na nas różne choroby paznokci. Zdrowa płytka powinna być równa, gładka, o bladoróżowym kolorze. Wszelkie odstępstwa od normy mogą świadczyć o niedoborze witamin, minerałów, zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych, drobnych urazach czy też stosowaniu nieodpowiednich preparatów do paznokci. Dolegliwości mogą dotyczyć zarówno paznokci u rąk, jak i u stóp. Jedną z często występujących chorób paznokci jest grzybica. Można ją rozpoznać po żółtych przebarwieniach, bruzdach i deformacjach, zgrubieniach i łamliwości płytki paznokci.

Jednak pożółkłe paznokcie to również skutek stosowania nieodpowiednich lakierów do paznokci lub palenia papierosów. Białe plamki na płytce paznokcia mogą oznaczać niedobory wapnia i potasu. Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności groźne choroby paznokci, takie jak grzybica, powinny zostać wyleczone, zanim wykonamy manicure i pedicure. Warszawa posiada wielu specjalistów w zakresie chorób paznokci, dlatego warto udać się na konsultacje.

 

Piłowanie paznokci

Jeżeli płytka paznokcia jest zdrowa, nie ma żadnych przeszkód, by wykonać manicure i pedicure (Warszawa). Manikiurzystka powinna rozpocząć zabieg od piłowania paznokci, a jeżeli jest taka potrzeba, od zmycia poprzedniego lakieru zmywaczem bezacetonowym. Aby nasze paznokcie prezentowały się idealnie, należy nadać płytce odpowiedni kształt. Jeżeli nie możemy się zdecydować, specjalistka doradzi, jaki pasuje do dłoni, czyli długości i grubości palców, a także jakie są obecnie trendy w stylizacji paznokci. Należy pamiętać o podstawowej sprawie – pilnik powinien być papierowy lub szklany. Metalowy uszkodzi paznokcie! Ponadto powinien być jednorazowy. Warto zwrócić uwagę, czy manikiurzystka po skończonym zabiegu wyrzuca pilnik, ewentualnie może nam go oddać w prezencie.

 

Wycinanie skórek

Skórki wbrew pozorom pełnią ważną rolę, czyli chronią macierz paznokcia. Jednak często nieestetycznie wystają i ich nadmiar należy usunąć. Trzeba również pozbyć się błonek na płytce. W jaki sposób prawidłowo to wykonać? Przed przystąpieniem do wycinania skórek warto użyć preparatu zmiękczającego. Do wycinania skórek używamy ostrych cążek, w kierunku od prawej do lewej. Nie należy ich szarpać, ponieważ mogą powstać ranki, przez które bardzo łatwo dostają się zarazki. Ostrze powinno zawsze wchodzić pod skórkę, którą usuwamy, następnie tniemy i odsuwamy cążki w tył. Dzięki takim ruchom unikniemy szarpania i uszkodzeń na skórze. Nadmiar preparatu usuwamy wacikiem, następnie odtłuszczamy.

 

Malowanie paznokci

Tak przygotowane płytki paznokci możemy pozostawić w naturalnej postaci, smarując oliwką do pielęgnacji skórek, lub pomalować na dowolny kolor. Warto nałożyć jedną warstwę bazy pod lakier lub specjalny lakier podkładowy, które chronią przed przebarwieniami oraz poprawiają przyczepność właściwego lakieru. Następnie należy położyć dwie cienkie warstwy lakieru, zaczynając od środkowej części paznokcia, ujednolicając kolor. Ostatnim etapem jest zastosowanie preparatu przyspieszającego schnięcie lakieru lub utwardzacza, który daje szklisty, piękny połysk i przedłuża trwałość lakieru. Na koniec można zastosować oliwkę na skórki wokół paznokci i nałożyć krem do rąk. Efektem takiego zabiegu będzie perfekcyjny manicure i pedicure. Warszawa jest miastem, gdzie można znaleźć wiele salonów kosmetycznych, jak fingerspa.pl znajdujący się w samym centrum stolicy.

 

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525