piosenkisw

Jak przetrwać Święta i nie zwariować?

by • 22/12/2016 • ZdrowieComments (1)1592

 

Święta Bożego Narodzenia to dla większości z nas cudowny okres kiedy możemy w spokoju cieszyć się obecnością rodziny i smakować wielu pyszności znajdujących się na wigilijnym stole. Co jednak zrobić, jeśli nie czujemy się komfortowo wypytywani przez dalekich krewnych o sprawy intymne, a nastrój Świąt nie do końca do nas przemawia. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak przetrwać okres Świąt w rodzinnym gronie:

 

Zanim wybierzesz się w podróż do rodzinnego domu zdecyduj się na długości wizyty i natychmiast po przyjeździe podziel się tą informacją ze wszystkimi, tak by uniknąć wielu nieporozumień i nie sprawiać nikomu przykrości. Jeśli zostajesz na okres krótszy niż twoja rodzina by tego chciała zawsze możesz zwalić to na pracę lub trudności z dojazdem. Wtedy nikt nie będzie robił ci wyrzutów, a swoje frustracje przeniosą na czynniki zewnętrzne utrudniające ci dłuższy pobyt w rodzinnym gronie. 

 

Jak to bywa co roku zapewne i w tym zdarzą się prezenty, które może spodobały by ci się ale w podstawówce. Mimo to nie rób skwaszonej miny, tylko się uśmiechnij i podziękuj. Obdarowując bliskich swoimi prezentami staraj się wybierać takie przedmioty, które w pewien sposób odzwierciedlają twoje gusta i staną się podpowiedzią dla twoich krewnych. Być może za rok twoja rodzina wpadnie na lepszy pomysł wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę na temat twoich preferencji względem podarunków. 

 

Oczywiście ani mama, ani babcia nie będą bardziej szczęśliwe podczas Świąt niż widząc jak ze smakiem zjadasz wigilijne przysmaki. Jeżeli nie przepadasz za tego rodzaju kuchnią weź po kilka bardzo małych porcji wszystkiego co znajduje się na stole. Dzięki temu uzyskasz wrażenie, że jesz więcej. Być może choć kilka dań ci zasmakuje. Jeśli jednak nic nie jest cię w stanie przekonać do spróbowania zupy śledziowej, albo innych dosyć osobliwych przysmaków zagaduj bliskich by nie skupiali się na twoim talerzu pomagaj w kuchni i jak najmniej czasu spędzaj siedząc przed pustym talerzem. Dodatkowo jeżeli nie chcesz całkowicie głodować w trakcie wigilijnej kolacji przygotuj własne dania, które ze smakiem zjesz nie narażając się na uwagi, że chyba się odchudzasz. Natomiast rodzinie powiedz, że chciałaś wnieść wkład w tworzenie dań dlatego przywiozłaś kilka swoich.

 

Jeśli martwisz się o często nieuniknione przybranie na wadze staraj się nie zapominać o aktywności fizycznej. Wybierz się na długi spacer albo na jogging kiedy wszyscy jeszcze będą spać. Dzięki temu nie tylko zadbasz o swoją figurę ale także będziesz się w stanie chociaż na chwilę oderwać od świątecznego chaosu jaki panuje w domu. 

 

Gdy czujesz, że zaraz wybuchniesz i wprost nie możesz już ani minuty dłużej słuchać kolęd i patrzeć jak jedna krewna obgaduje drugą po prostu się napij. Musisz jednak uważać by nie przesadzić z mocnym trunkiem i nie powiedzieć przez to więcej niż by się chciało. Dodatkowo staraj się trzymać tylko jednego rodzaju alkoholu w trakcie kolacji tak by rano nie obudzić się na kacu. Zamiast się stresować napiętą atmosferą znajdź sobie w domu względnie cichy kąt i w spokoju napij się grzańca odrywając myśli od tego co dzieje się naokoło ciebie. 

 

Zaplanuj sobie wcześniej odpowiedzi na nieuniknione pytania tak by w spokoju odpowiedzieć kuzynce dlaczego mimo że jesteś taka ładna wciąż jesteś singielką albo (gdy masz chłopaka) kiedy będzie ślub. Przygotuj sobie jakieś cięte riposty na każde z możliwych pytań tak by w spokoju móc przetrwać ostrzał ze strony bliskich. Dodatkowo dzięki temu będziesz mniej zestresowana, a krewni widząc, że nic nie wskórają szybko przeniosą swoją uwagę na kogoś innego.

 

Zamiast wyłącznie narzekać na swój ciężki los po prostu nie stawiaj zbyt wygórowanych oczekiwań, które później musisz korygować. Bądź wdzięczna za wysiłek jaki wkładają twoi bliscy w tworzenie kolacji wigilijnej oraz nastrój towarzyszący całym świętom, nawet jeśli nie należą one do najlepszych. Żadna rodzina nie jest doskonała. Postaraj się w miarę możliwości zmienić swoje negatywne nastawienie i doceń fakt, że wciąż masz okazję spędzić z bliskimi Święta.

 

RH

Pin It

Related Posts

One Response to Jak przetrwać Święta i nie zwariować?

  1. Elżbieta pisze:

    Świąteczny nastrój stwarza spotkania z rodziną i bliskimi i różnie jest są zwyczajowo pogawędki czasami bardzo wścibskie w czyjeś życie prywatne,lub przyjemnne rozmowy i śpiewanie kolęd.To powoduje jakieś nieciekawe sytuacje w pierwszym przypadku i zniechęcenie kontynuowania więzi.Faktycznie to wtedy potrzebna jest dyplomacja,żeby przerwać kres tej
    rozmowy..

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525