Powiemy ci jak schudnąć dzięki zmianie kilku nawyków żywieniowych.

Jak schudnąć – cenne nawyki żywieniowe!

by • 04/03/2014 • Dieta, Kuchnia, ZdrowieComments (0)5891

 

Dokonywanie zmian w stylu życia, a w szczególności w strefie żywieniowej ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. W przeciwieństwie do wielu diet nowe nawyki mogą na trwałe zagościć w naszym życiu. Jeżeli nie wiemy jak schudnąć, odpowiednie zmiany nie tylko nam w tym pomogą, ale także poprawią nasz wygląd. Oto kilka łatwych zmian stylu życia, dzięki którym dowiesz się jak schudnąć. Niektóre z nich są oczywiste, ale warto sobie o nich przypomnieć.

 

Wszystko dziel na porcje

Może się to wydawać trochę nudne i żmudne, ale wprowadzenie takiego nawyku może nam pomóc skutecznie walczyć z niechcianą wagą. Dietetycy często ustalają swoim pacjentom ile gramów powinna ważyć każda porcja. Jedząc posiłki o określonej objętości i masie jesteśmy w stanie łatwiej kontrolować spożywane kalorie. Dodatkowo łącząc wolne jedzenie z odpowiedniej wielkości porcją możemy być pewne, że nasza waga ruszy z miejsca i powoli zacznie zmierzać ku wymarzonym cyfrom. To bardzo prosty nawyk, a poprowadzi nas drogą do tego jak schudnąć.

 

Miej przekąski zawsze przy sobie

Zawsze miej przy sobie zdrowe przekąski. Gdy poczujesz głód ostatnią rzeczą jaką powinnaś zrobić jest sięgnięcie po produkty z automatów. Są one wyjątkowo niezdrowe i pełne cukrów i chemii. Wprowadź w swoje życie nawyk przygotowywania w domu zdrowych przekąsek na następny dzień w pracy lub na uczelni.

 

Żuj powoli

Świadome spożywanie posiłków jest czymś o czym każdy wie, ale często zapomina. W wielu przypadkach jemy w pośpiechu za duże porcje przez co później zastanawiamy się czemu nie możemy dopiąć się w ulubione spodnie. Nasz mózg potrzebuje około 20 minut, żeby zarejestrować, że żołądek jest już pełen i możemy przestać jeść. Aby spożywać rzeczywiście tyle kalorii ile potrzebuje nasz organizm powinniśmy zdecydowanie wolniej przeżuwać i poświęcać więcej czasu na konsumpcję. Dzięki temu nie doprowadzimy do przejadania się, czego efektem jest nadwaga i ospałość.

 

Telewizorowi mówimy nie

Nie chodzi o to by w ogóle nie oglądać telewizji, ale o to by unikać długiego jedzenia w trakcie oglądania różnego rodzaju programów. Gdy włączamy ulubiony serial jesteśmy w stanie pochłonąć setki kalorii nie zdając sobie z tego sprawy. Jeżeli mamy przed sobą miskę chipsów, orzeszki albo zamówioną przed chwilą wielką pizzę, zjemy dużo większą porcję niż zazwyczaj. Dlatego też powinnyśmy unikać filmowych seansów połączonych z obżarstwem, z takim nawykiem nigdy nie uda nam się schudnąć. Jedzenie posiłków w kuchni oszczędzi nam bałaganu i zmniejszy liczbę przyjmowanych kalorii.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5