girlcvr

Jak się zorganizować?

by • 16/02/2014 • Praca, Styl życiaComments (0)2128

 

Często jest tak, że mając wiele do zrobienia nie wiemy od czego zacząć, więc nie robimy nic. Takie chwile słabości ma wiele osób, ale nie ludzie zorganizowani! Oczywiście- nie mam na myśli przesadnie dbających o punktualność pedantów. Warto jednak znać kilka sposobów, dzięki którym usprawnimy swoją pracę, będziemy bardziej zorganizowani i nie zmarnujemy wolnego czasu! Poniżej przedstawiamy Wam kilka sprawdzonych sposobów jak się ogarnąć i zorganizować.

 

Notuj

To chyba najistotniejsza sprawa. Słowo zapisane bardziej zobowiązuje, niż to rzucone na wiatr. Dlatego warto mieć pod ręką notes i zapisywać swoje pomysły, zadania do wykonania, spotkania. Kiedy wiemy co i kiedy mamy zrobić, szybciej się z tym uwiniemy. Poza tym często wpadamy na świetne pomysły w najmniej oczekiwanym momencie. Lepiej je zapisać, niż pod koniec dnia głowić się co tak genialnego przyszło nam do głowy.

 

Planuj

Bardzo popularne stały się podręczne plannery, które podbiły wiele serc. Tabelki, miejsca na notatki, podział tygodniowy, listy zakupów… Wszystko po to, aby ułatwić nam życie. Jest to jednak wersja dla wytrwałych i kreatywnych- nie każdy lubi poświęcać czas na pisanie, kalkulowanie, zakreślanie i oznaczanie znacznikami. Mniej cierpliwym wyszli naprzeciw twórcy aplikacji dostępnych zarówno na smartfony jak i  przeglądarki internetowe. Rankingi „najlepszych z najlepszych” znajdziecie w sieci. Ważne, żeby nigdy nie planować wszystkiego od rana do wieczora. Trzeba zostawić sobie rezerwę 40% na zdarzenia losowe, nigdy nie wiemy jak długi jest korek w którym musimy stać.

 

Dbaj o porządek!

Szczególnie w miejscu gdzie pracujesz. O wiele łatwiej się skupić, kiedy naokoło nie ma tony rozpraszających nas rzeczy, latających kartek, albumu ze zdjęciami. Porządek to podstawa! Dlatego zadbaj o to, żeby wszystko było na swoim, właściwym miejscu. Przydatne mogą okazać się biurowe organizero-pojemniki, dzięki którym zawsze znajdziecie zszywacz, długopisy czy gumkę do mazania, a kartki i dokumenty będą posegregowane i zawsze w jednym miejscu.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525