happy

Jak spędzić lato w mieście?

by • 29/06/2018 • Styl życiaComments (0)309

 

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Niektórzy planują dalekie, zagraniczne podróże, inni są zmuszeni spędzić lato w mieście. Choć dla większości osób nie brzmi to dobrze, dzisiejszy rozwój kultury z pewnością nie pozwoli nam się nudzić. Warto już dzisiaj zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

 

Nie tylko w weekendy

Wiele domów kultury oferuje ciekawe imprezy przez cały tydzień. Warsztaty, pokazy filmowe, czy spotkania dyskusyjne to tylko niektóre z nich. Większość tego typu wydarzeń jest oczywiście bezpłatna, dlatego zazwyczaj cieszą się dużą popularnością. W tak ciepłe dni z pewnością warto wybrać się na choć jeden z organizowanych eventów.

 

Największe imprezy

Lista wydarzeń kulturalnych w Warszawie  jest naprawdę długa. Do wyboru mamy koncerty. Najbardziej oczekiwany to oczywiście występ Beyonce i Jay-Z. W stolicy zagrają także The Rolling Stones i Ed Sheeran. Poza tym możemy wybrać się na liczne festiwale, wystawy, czy targi. Jeśli jesteśmy fanami kultury wysokiej, sprawdźmy repertuary najbliższych teatrów. W Teatrze Komedia, w tym roku czeka na nas premiera spektaklu „Trema”.

 

Nie musi być nudno

Lato w mieście może być naprawdę ciekawe. Nie musimy w nie inwestować wielu pieniędzy, nie czekają nas także długie i żmudne podróże. Wszystko możemy mieć na miejscu. Warto odpowiednio wcześnie sprawdzić listę propozycji kulturalnych. Niektóre wydarzenia są biletowane, inne mają ograniczoną liczbę miejsc. Im szybciej rozpoczniemy przegląd, tym większa szansa na to, że uda nam się wziąć udział w najciekawszych eventach.

 

Dodatkowe atrakcje

Oprócz wydarzeń kulturalnych możemy skupić się także na aspektach czysto turystycznych. Niekiedy zdarza się, że choć mieszkamy w danym mieście od dawna, nie znamy dobrze jego historii i zabytków. Lato to doskonały moment by to zmienić. Niekiedy organizowane są specjalne wycieczki z przewodnikiem, z których możemy skorzystać całkowicie bezpłatnie.

 

Jak widać nie trzeba wyjeżdżać z miasta, w którym mieszkamy by w ciekawy sposób spędzić wakacje.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525