safe-3635196_12801

Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne?

by • 29/10/2021 • UrodaComments (0)167

 

Perfumy to towar luksusowy, stąd też ceny oryginalnych flakoników nie należą do najniższych, a niekiedy wręcz potrafią zwalić z nóg. Jednakże na cenę składają się pozyskiwanie wyjątkowych składników zapachowych, długie miesiące pracy nad kompozycją, projektowanie opakowania czy wreszcie testy dermatologiczne i alergiczne, które mają potwierdzić bezpieczeństwo produktu. Pomimo tego rynek zalewają tanie podróbki, które nie są trwałe, ich zapach odbiega od oryginału, a co najgorsze, mogą być szkodliwe dla skóry. Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne i na pewno nie zaszkodzą Twojej skórze? Poznaj kilka sposobów, dzięki którym nie dasz się oszukać.

 

Sprawdź numer seryjny flakonika

Każdy wyprodukowany artykuł, i dotyczy to również perfum, ma przypisany numer seryjny, który potwierdza jego autentyczność i pozwala stwierdzić kiedy i na której linii produkcyjnej powstał. Jeśli masz wątpliwości co do oryginalności perfum, które ktoś Ci oferuje, możesz sprawdzić ich numer seryny i wpisać go w dostępnych w internecie wyszukiwarkach numerów seryjnych. Jeśli numer nie będzie się zgadzał z żadnym z numerów seryjnych danego zapachu lub perfumy w ogóle nie będą posiadały numeru seryjnego, wówczas masz pewność, że flakon nie zawiera oryginalnego zapachu.

 

Porównaj design flakonika

Oryginalne perfumy zamykane są we flakonikach, które są zaprojektowane w niezwykle szczegółowy sposób, a niekiedy nawet stanowią małe dzieła sztuki użytkowej. Projektanci dbają o każdy detal, więc jeśli planujesz kupić jakiś zapach, odwiedź stronę wybranej marki i dokładnie zapoznaj się z designem flakonu i kartonika. Zwróć uwagę na:

  • szczegóły flakonika,
  • kształt korka,
  • kolorystykę,
  • liternictwo,
  • wytłoczenia,
  • dokładność foliowania.

Pamiętaj, że nawet najdrobniejsze odchylenia od wzoru będą świadczyć o tym, że perfumy nie są oryginalne.

 

Oceń zapach

Jeśli masz na oku jakiś zapach, o wiele korzystniej będzie Ci kupić za niewielką kwotę dekant, czyli próbkę oryginalnych perfum, zamkniętą we flakoniku o pojemności kilku lub kilkunastu mililitrów, niż testować go na taniej podróbce. Podróbki nigdy nie będą pachnieć tak samo jak oryginały, zwykle sprawiają wrażenie mydlanych. Ponadto inaczej układają się na skórze i znacznie szybciej się ulatniają. Dlatego lepiej jest zainwestować niewielką kwotę w próbkę oryginalnych perfum, po to aby dobrze poznać upatrzony zapach i móc rozpoznać go w czasie zakupu.

 

Kupuj w sprawdzonych perfumeriach

Pewność dobrego zakupu będziesz mieć, wybierając ofertę sprawdzonych perfumerii i drogerii, w których dostępne są wyłącznie oryginalne perfumy. Jeśli natomiast zależy Ci niższej cenie, skorzystaj z ich sklepów internetowych – ceny w e-commerce z reguły są niższe w punktach sprzedaży stacjonarnej. Oprócz tego w sklepach internetowych częściej trafiają się korzystne promocje, a zapisanie się do newslettera lub do grona klubowiczów pozwala otrzymywać jeszcze korzystniejsze oferty.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.