wesele6

Jak tanio zorganizować wesele?

by • 11/06/2015 • ŚlubComments (0)5974

 

Wiele młodych par marzy o hucznym weselu do białego rana. Ma to wszak być jedyna w swoim rodzaju, najważniejsza i najpiękniejsza noc w ich życiu. Od początku zastanawiamy się jednak jak tanio zorganizować wesele. Organizacja takiej imprezy wymaga w końcu ogromnych funduszy. Co, jeżeli nie dysponujemy środkami na sfinansowanie wystawnego przyjęcia? „Zastaw się, a postaw się” nie jest przecież dobrą filozofią, a wspólnego życia nie warto zaczynać od spłacania długów… Zatem jak tanio zorganizować wesele?

 

Oczywistym wyjściem może się wydawać rezygnacja z wesela na rzecz skromnego, cichego ślubu w towarzystwie najbliższej rodziny i świadków. Jest jednak możliwe zorganizowanie wesela na kilkadziesiąt osób bez konieczności zapożyczania się i wydawania kilkudziesięciu tysięcy złotych. Musimy natomiast być gotowi na pewne kompromisy.

 

Data ślubu

Najwięcej wesel organizowanych jest w okresie od czerwca do września. Wtedy też wybór usługodawców jest zawężony, a terminy rezerwować trzeba czasami i z dwletnim wyprzedzeniem. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie ślubu zimą lub późną jesienią. W listopadzie, czy na początku grudnia w ofertach restauracji, domów weselnych, zespołów weselnych i dj-ów można przebierać jak w ulęgałkach, a ceny są znacznie niższe. Można rozważyć też zorganizowanie ślubu i wesela w dzień powszedni. Negocjacja cen to podstawa, przy odrobinie wysiłku będziesz w stanie znacząco obniżyć wydatki związane z wynajmem sali.

  

Zbędne detale

Nie musisz ulegać modzie i wydawać pieniędzy na gadżety, które i tak przez większość gości nie zostaną zauważone. Zaproszenia możesz zrobić samodzielnie, albo… po prostu wysłać je do gości za pomocą poczty elektronicznej (w przypadku starszych gości wypada wysłać zaproszenia w formie tradycyjnej).

Do niezbędnych akcesoriów nie należą na pewno specjalnie zamawiane winiety (jeżeli są potrzebne – można wydrukować najzwyklejsze, na domowej drukarce), okolicznościowe etykiety na alkohol, gipsowe aniołki, księgi gości, przypinki ślubne, „prezenty dla gości” (zwykle kilka cukierków w ozdobnym pudełeczku), kotyliony, lampiony, plakaty, drzewka życzeń i tym podobne drobiazgi. O tym, czy goście będą się dobrze bawić na ślubie decyduje przede wszystkim serdeczna atmosfera i dobra muzyka!

 

Miejsce ślubu i lista gości 

Najwygodniejszą opcją jest na pewno zorganizowanie przyjęcia w restauracji, ale rozwiązanie to nie należy do najtańszych. Rozważ zorganizowanie wesela w sali miejscowego domu kultury, w remizie i zatrudnienie własnego kucharza i kelnerów. Oszczędności mogą być znaczne!

Ślub to Wasz wyjątkowy dzień. Przy układaniu listy gości warto zastanowić się nad tym, z kim naprawdę chcemy świętować i dzielić się radością. Jeżeli sami płacimy za wesele, nie wahajmy się zaprosić tych, z którymi jesteśmy prawdziwie zżyci i zaprzyjaźnieni. Dalecy krewni, z którymi nie utrzymujemy praktycznie kontaktu i którzy są dla nas praktycznie obcymi osobami nie muszą w takiej sytuacji znaleźć się na liście gości.

 

Zespół? Niekoniecznie!

Zamiast zespołu, który zawsze będzie rozwiązaniem dość drogim, warto pomyśleć o zatrudnieniu DJ-a. Dobry DJ będzie w stanie poprowadzić zabawę tak, by parkiet przez całą noc był zapełniony i dopasować repertuar do gustu pary młodej i gości.. Będziesz również mieć pewność, że grane na weselu utwory będą puszczane w oryginalnych, dopracowanych aranżacjach. Jeżeli przyjęcie ma być kameralne, można też pomyśleć o zatrudnieniu duetu (np saksofonisty i pianisty) lub orkiestry jednoosobowej. Dodatkowo wasz jeśli szukacie piosenki na pierwszy taniec sprawdźcie naszą listę tutaj.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2