Dowiedz się jakie hobby wybrać by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą.

Jak uczynić szczęśliwszym czas spędzany w pracy

by • 27/12/2013 • Praca, Styl życiaComments (0)1163

 

Większość naszego dorosłego życia spędzamy w pracy, dlatego warto wiedzieć co robić by umilić sobie spędzany tam czas. Oto pięć prostych rzeczy, które możesz zacząć robić już dziś.

 

1. Wyznaczanie celów

Definicją sukcesu jest stopniowa i systematyczna realizacja możliwych do osiągnięcia celów. Małe, tygodniowe i dzienne cele są równie ważne co te, na których wykonanie potrzebujemy więcej czasu. Gdy uda nam się osiągnąć sukces stajemy się najszczęśliwsi na świecie, ale jeśli nie wiemy do czego dążymy, nie zawsze jest jasne, czy uda nam się w ogóle coś osiągnąć.

Aby ułatwić sobie zadanie stwórz listę trzech najważniejszych celów, które chcesz osiągnąć w tym tygodniu. Następnie ustal jak będzie wyglądał pierwszy krok do realizacji każdego z nich i ile ci to zajmie. Powtarzaj czynność definiowania celów raz na tydzień lub częściej.

 

2. Zrób tygodniowy plan

Jeśli jesteś zestresowana i przytłoczona swoimi obowiązkami stwórz plan. Nie ma nic gorszego niż nieustanne myślenie co się powinno jeszcze zrobić. Nie trać psychicznej i emocjonalnej energii na przechowywanie wszystkich informacji w głowie. Mocą planu jest to, że nic cie nie rozprasza i wiadomo co trzeba zrobić teraz, a co można zostawić na inny dzień. W ten sposób unikniesz znanego większości ludziom syndromu odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę.

Stwórz tygodniowy plan, który będzie w zgodzie z twoimi celami. Wymień wszystkie rzeczy, które musisz wykonać w tym tygodniu, w tym rzeczy osobiste. Kiedy skończysz postaw 1 obok najważniejszych rzeczy, 2 obok ważnych, a 3 obok najmniej istotnych. Staraj się najpierw wykonać najistotniejsze zadania kolejno przechodząc do tych, które mogą jeszcze poczekać.

 

3. Przestań być doskonałą

Najważniejsze jest to żeby sobie uświadomić, że nie jesteśmy robotami, które za każdym razem realizują ustalony plan. Obecnie spędzamy zbyt wiele czasu i poświęcamy zbyt wiele energii na martwieniu się ”ile jeszcze zostało do zrobienia”. Życie jest o wiele szczęśliwsze, gdy nauczymy się, że nie warto jest się przejmować drobnymi sprawami, które stoją na drodze do osiągnięcia celu.

 

4. Wyznaczaj terminy

Ludzie funkcjonują o wiele lepiej, gdy mają wyznaczane daty realizacji swoich zadań. Jeśli chcesz wykonać jakiś ważny projekt ustal sobie termin na jego realizację. Dzięki temu zmienisz sposób swojej pracy i sprawisz, że różne sprawy nie będą się na siebie nakładać powodując opóźnienia.

 

5. Uporządkuj chaos w twojej głowie

W dzisiejszych czasach w ciągu jednego dnia jesteśmy bombardowani taką ilością informacji, jaką ludzie parę wieków temu zajmowali się całe życie. Postaraj się utrzymać swój umysł wolny od bałaganu, zachowując w nim jedynie najważniejsze rzeczy do zrobienia. Tak szybko jak dotrzesz do pracy, zastanów się, co chcesz osiągnąć i skup się wyłącznie na tych istotnych sprawach. Dzięki temu będziesz o wiele bardziej wydajna i bardziej zadowolona z jasnego i skupionego umysłu.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525