ibizacvr

Jak uniknąć poparzeń słonecznych?

by • 06/08/2014 • Pielęgnacja ciała, Uroda, ZdrowieComments (0)1287

 

Jak się okazuje, nie tylko kremy i balsamy z wysokim współczynnikiem SPF (owszem, one też i chyba najbardziej!) mogą pomóc nam uniknąć problemów na słońcu. Wbrew temu, w co mogłybyśmy uwierzyć istnieje w rzeczywistości wiele sposób, dzięki którym nasza skóra będzie bardziej odporna na silne oddziaływanie promieni słonecznych. Jakimi naturalnymi sposobami możemy się obronić przed poparzeniami na słońcu? Lato w pełni, opalanie się jest w modzie – poznajcie sposoby! Na pewno wszystkim na się one przydadzą! Co robić, aby uniknąć poparzeń?

 

Jedz więcej pomidorów.

Zawierają one dużą zawartość likopenu, zwłaszcza po ich ugotowaniu, który może pomóc nam ochronić skórę przed oparzeniami słonecznymi. Niemożliwe, ale prawdziwe!

 

Pij zieloną herbatę.

Zielona herbata jest praktycznie lekiem na  wszystko. Odnotowano również, że chroni ona skórę przed uszkodzeniami spowodowanym promieniowaniem UV. Związki zawarte w zielonej herbacie tj. katechina są naprawdę pomocne dla naszego zdrowia. Wystarczy wypić dwie filiżanki zielonej herbaty dziennie! To kolejny dowód na to, że warto pić zieloną herbatę!

 

Unikaj słońca w konkretnych godzinach.

 Dermatolodzy radzą, aby unikać namiętnego opalania się między godziną 10 a 16. To wtedy słońce grzeje najsilniej! Lepiej pozostać wtedy w cieniu. Pamiętaj wtedy o użyciu kremów z filtrami! W takich godzinach najlepiej zaopatrzyć się również w akcesoria typu kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, które pomogą nam dbać o naszą skórę.

 

Uzupełnij organizm o witaminę D.

Jest ona ważna z wielu powodów. Również pomaga chronić nas przed promieniowaniem UV, a także zwiększa ona tolerancję na słońce naszego ciała. Pij lub łykaj tran! Jedz dużo pokarmów bogatych w witaminę D tj. nabiał, warzywa liściaste czy tłuste ryby.

 

Sprawdź swoje lekarstwa.

Wiele specyfików medycznych zawiera takie składniki jak tetracyklina, które w rzeczywistości mogą zwiększyć naszą wrażliwość na słońce. Skóra może szybciej się opalać, przez co jest bardziej narażona na poparzenia. Jeśli nie jesteś pewna, czy w lekach, które spożywasz takie składniki się znajdują, zapytaj lekarza lub farmaceutę. Zwróć szczególną uwagę na środki przeciwbólowe, niektóre perfumy lub kosmetyki do pielęgnacji skóry. Lepiej nie korzystać wówczas z nich przed bezpośrednim wyjściem na słońce.

 

Jeśli urlop spędzasz w ostrym, słonecznym klimacie, warto zadbać o skuteczne nawilżenie naszej skóry przed wyjściem na plażę czy basen.

Tym bardziej jeśli Twoja skóra nie była wcześniej przyzwyczajona do ostrych promyków słońca. Nakremuj się 10 minut przed wyjściem tak, aby krem wchłonął się w skórę.

 

Jeśli zastosujesz się do tych wszystkich rad, będziesz cieszyć się piękną, złocistą opalenizną! Warto postarać się o to, aby urlop i wakacje nie kojarzyły się z cierpieniem spowodowanym oparzeniami od słońca. Miłych wakacji!

 

OS

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525