zakupswiat

Jak uniknąć świątecznych kolejek w sklepach

by • 21/12/2016 • Styl życiaComments (0)1056

 

Nie cierpisz sklepowych kolejek, a czas przedświąteczny kojarzy ci się z nerwową atmosferą i centrum handlowym, a nie z lepieniem pierogów przy uspokajającym dźwięku kolęd? Jest na to sposób! Oto kilka inspiracji.

 

Jeśli na myśl o sklepowych kolejkach dostajesz gęsiej skórki, możesz wykonać prezenty własnoręcznie. Album ze zdjęciami, własnoręcznie skomponowana składanka z piosenkami ulubionego wykonawcy lub filmik zmontowany z najpiękniejszych wakacyjnych zdjęć może dostarczyć o wiele więcej radości, niż najbardziej wymyślne prezenty. Jeśli takie pomysły nie wyczerpują twoich potrzeb, poszukaj ciekawych prezentów w Internecie.

 

Zrób zakupy w e-sklepie

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z zakupami online pamiętaj, aby skorzystać z oferty sprzedawcy, który cieszy się renomą wśród klientów. Okres przed świętami to nie czas na eksperymenty. Uważnie czytaj opinie innych aby sprawdzić, kto zasługuje na zaufanie. Może być to sprzedawca z portalu aukcyjnego cieszący się dużą liczbą komentarzy lub jeden ze e-supermarketów (na przykład Auchan, Piotr i Paweł, Frisco). Opinie zadowolonych klientów nie muszą być jedynym drogowskazem.

Dużą popularnością cieszą się też rankingi e-sklepów. W tym roku najwięcej punktów zdobył sklep spożywczy online Frisco, opinie o Almie i Auchan były prawie tak samo dobre. Jeśli chodzi o dostępność i jakość asortymentu także wygrał sklep Frisco, opinie o pozostałych sklepach wskazywały zaś, że Piotr i Paweł deptał mu po piętach.

Jeśli upatrzonych prezentów nie znajdujesz w asortymencie supermarketów online (które bardzo szybko dostarczają zakupy do domu), skorzystaj ze znanych sklepów, które mają także swoje stacjonarne siedziby – na przykład Home&You albo sieciówki odzieżowe jak Reserved albo Orsay.

 

Poszukaj alternatywnych sposobów zapłaty i rabatów

Być może jesteś posiadaczem karty debetowej połączonej z programem lojalnościowym? Jeśli od miesięcy każdą wydaną złotówkę zamieniasz na punkty, to właśnie teraz jest odpowiedni czas na ich zmaterializowanie. Nawet, jeśli nie wymienisz punktów na bardzo wartościową nagrodę, być może uda się zaoszczędzić chociaż parę złotych, a i prezent dla bliskich zdobędziesz bez grzania miejsca w sklepowej kolejce.

 

Ofiaruj voucher na prezent

Jest to strategia dość ryzykowna  i wymagająca cierpliwości, ale bardzo skuteczna. Na poszukiwanie świątecznych prezentów wybierzcie się na poświąteczne wyprzedaże. Podczas samej Wigilii wręczcie sobie własnoręcznie zrobione „kupony” lub „vouchery” na prezenty nie wymagające wydawania pieniędzy: na przykład na masaż, relaksującą kąpiel, rodzinny wieczór filmowy połączony z dojadaniem resztek makowca z wigilii. Ta strategia wymaga sporo cierpliwości, jednak pozwala także uświadomić sobie, że istotą magii świąt jest czas spędzony wspólnie z rodziną.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3