porownywarki

Jak upolować tani lot na wakacje?

by • 09/04/2015 • PodróżeComments (0)1959

 

Wspaniałe wakacje w jeszcze lepszej cenie – to marzenie każdego miłośnika wyjazdów. Wciąż zwiększająca się liczba połączeń lotniczych tworzy naprawdę bogatą ofertę pod każdym względem. Jak jednak odnaleźć swoją „perełkę”, która pozwoli na przysłowiową „podróż za jeden uśmiech”?

 

Krok pierwszy – ciekawa destynacja

Podczas poszukiwań atrakcyjnego lotu, najważniejszy jest wybór miejsca, które chciałbyś odwiedzić. Najłatwiej uzyskać korzystną cenę na często uczęszczanych i popularnych trasach. Bez większych problemów można znaleźć świetne połączenie np. na trasie z Warszawy do Londynu, Paryża i Mediolanu. Loty odbywają się często i są obsługiwane przez kilku przewoźników, co wzmaga konkurencję. A ta, jak powszechnie wiadomo, przynosi najwięcej korzyści samym konsumentom. Warto rozważyć także połączenia z przesiadką, szczególnie w perspektywie dłuższej podróży. Nierzadko pozwala to na spore oszczędności.

 

Krok drugi – Wybór terminu

Kolejny istotny element poszukiwań to selekcja terminu. Wielu przewoźników w okresie wakacyjnym i weekendowym podnosi ceny przelotów. Na szczęście nie jest to żadną przeszkodą podczas dłuższych wyjazdów. Zamiast lotów w okolicy weekendu zwykle bardziej opłacalna okazuje się rezerwacja podróży w środku tygodnia. Połączenia mogą być nawet dwukrotnie tańsze niż w piątek lub niedzielę! Warto rozważyć także kupno biletu na długo przed planowaną podróżą, kiedy opłaty nie są jeszcze wyśrubowane. Inną możliwością są także oferty last minute. Trzeba jednak pamiętać, że rozwiązanie to zawsze stwarza ryzyko braku dostępności biletów. Szukając oszczędności, możesz rozejrzeć się wśród lotów odbywających się sezonowo. Połączenia organizowane poza jego szczytem, tj. w początkowej i końcowej fazie, są po prostu tańsze. Różnice cenowe nierzadko okazują się bardzo znaczące i pozwalają na pozostawienie sporej gotówki w portfelu.

 

Krok trzeci – praktyczne tricki

Doskonałym wyjściem jest obserwowanie różnego rodzaju portali podróżniczych, gdzie często zamieszczane są informacje odnośnie aktualnych zniżek i promocji. Warto zaglądać również bezpośrednio na strony przewoźników, a także zapisywać się do branżowych newsletterów. Różnego rodzaju programy lojalnościowe i zniżkowe są szczególnie opłacalne dla osób, które podróżują stosunkowo często lub w grupie. Im więcej czasu poświęcisz na poszukiwania, tym większa szansa, że znajdziesz bilety nie tylko do wymarzonej destynacji, ale i wymarzoną cenę podróży.

 

Krok czwarty – porównywarki cen

Jeśli nie chcesz poświęcić zbyt dużo czasu na przeglądanie portali i stron poszczególnych linii lotniczych lub po prostu lubisz mieć wszystkie informacje w jednym miejscu, powinieneś skorzystać z porównywarek lotów ułatwiających upolowanie atrakcyjnych promocji. Pozwalają one na sprawdzenie wielu możliwości połączeń lotniczych w bardzo szybki i przystępny sposób. Wystarczy wybrać lotnisko początkowe i cel podróży oraz zaznaczyć preferowane terminy. Porównywarki uwzględniają oferty różnych przewoźników oraz połączenia łączone. Wysokich lotów!

 

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3