couple4

Jak uratować związek?

by • 03/07/2018 • Związki & SeksComments (0)3927

 

Jesteś w stałym związku z facetem i nagle przestało się między Wami układać? Ostatnimi czasy często się kłócicie? Wasze stosunki osłabiły się i nie wiesz, jak je naprawić? Czy obawiasz się tego, że wasz związek może się wkrótce zakończyć? Jeśli czujesz, że ty i twój partner znaleźliście się w niebezpieczeństwie, warto zastanowić się nad tym, co można zrobić, aby je skutecznie naprawić. Jak zatrzymać przy sobie partnera? Jak uratować związek?

 

Słaba komunikacja pomiędzy obojgiem partnerem jest zwykle powodem nieporozumień i kłótni wynikających w codziennym życiu. Będąc w stałym związku z partnerem, który trwa już nawet kilka lat, zaczynamy znać go od podszewki. Im dłużej ze sobą jesteście, tym więcej się o sobie dowiadujecie, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych informacji. Konsekwencją takiego procesu jest fakt, że niektóre rzeczy zaczynają Wam przeszkadzać. To stąd biorą się zwykle problemy. Nie potraficie rozmawiać ze sobą o swoich potrzebach, oczekiwaniach, przez co partner nie domyśla się, czego tak naprawdę wymagałyście od niego w danej sytuacji. Innym źródłem problemów w związku jest to, że zaczynacie oczekiwać od życia czegoś innego. Często wasze ścieżki zaczynają podążać w zupełnie dwóch różnych kierunkach, przez co zaczynacie się w tej sytuacji gubić. Jak uratować związek? Na jakie kompromisy warto się zgodzić? Czy można sprawić, aby Wasz związek odżył na nowo?

 

Zastanów się nad źródłem problemów

Usiądź na spokojnie i spróbuj przeanalizować całą sytuację bez użycia niepotrzebnych tutaj emocji. Weź pod uwagę wszystkie za i przeciw, z jakimi twój umysł borykał się od ostatnich tygodni. Wyraź swoje zdanie! Jak to widzisz? Jesteś znudzona towarzystwem z partnerem? Masz dość zbyt wielu walk i kłótni między wami? Zdecyduj, co idzie nie tak, co dzieje się źle. Postaraj się znaleźć konkretny powód takiej sytuacji. Kiedy przeanalizujesz całą sprawę, zacznij rozmawiać o tym z partnerem. Zobaczysz, jaka będzie jego reakcja na to wszystko. Zacznie z tobą rozmawiać i wyjaśniać zaistniałe sytuacje? A może powie, że masz zupełną rację i… powinniście się rozstać? Sprawdź jego stosunek do sprawy. Będziesz wiedziała, czy warto w ogóle zastanawiać się jak uratować związek.

 

Stwórzcie… Bucket List

Wielu amerykańskich psychologów zachęca pary, które znalazły się w małych lub większych kryzysowych sytuacjach do stworzenia tzw. the Bucket List. Jest to lista rzeczy, które chciałoby się zrobić z partnerem jeszcze przed końcem naszego życia. Na rozpisce powinny się znaleźć jak najbardziej szalone propozycje, te bardziej poważne lub te najbardziej proste, które mogą się spełnić najszybciej. Dzięki takiej wspólnej liście naprawicie i ożywicie swój związek. Każdy z was będzie dążył do spełnienia kolejnego punkciku z listu. Dla chcącego nic trudnego!

 

Adrenalina i przygoda mogą być lekarstwem

Nic nie buduje lepiej intymności i osobistych relacji od współpracy i poznawania razem świata. Przypomnijcie sobie, jak to jest udawać się w dalekie podróże, poznawać nowych ludzi, cieszyć się chwilą? Odwiedźcie ciekawe miasto w Polsce, wybierzcie się razem na spływ kajakowy albo kupcie bilety lotnicze na chybił trafił. Wystarczy zrobić coś ciekawego razem i cieszyć się swoim towarzystwem! Przypomnicie sobie, jak fajnie czujecie się ze sobą.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525