womcov

Jak walczyć z cellulitem?

by • 19/08/2014 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)2153

 

Cellulit, czyli inaczej mówiąc skórka pomarańczowa, spędza sen z powiek większości kobiet na świecie. Najnowsze badania mówią, że z ów problemem boryka się ponad 80% kobiet na świecie, bez względu na ich wagę, figurę i styl życia. Nie każda z nas o tym wie, ale walka z cellulitem nie musi wymagać wielu poświęceń. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, zacząć żyć bardziej aktywnie, a skóra odzyska wówczas dawny blask i atrakcyjną elastyczność. Jak walczyć z cellulitem?

 

Istnieje aż kilka rodzajów cellulitu. Każdy z nich charakteryzuje się innym rodzajem występowania. Wyróżniamy:

cellulit stały pojawia się najczęściej w okolicach ud i pośladków. Na jego działanie są narażone szczególnie młode kobiety po 20. roku życia.

cellulit wiotki to typ cellulitu atakuje więcej części ciała tj. uda, ramiona, pośladki czy brzuch. Wiotka i mało jędrna skóra jest zagrożeniem wśród kobiet po 40. roku życia.

cellulit wodny jest najpoważniejszym ze wszystkich rodzajów z uwagi na obrzęki, jakie wywołuje na ciele kobiet. Przyczyną jego powstawania jest woda, która gromadzi się w ludzkich tkankach. Kobiety cierpiące na to schorzenie są zmuszone do tzw. drenaży limfatycznych wykonywanych w specjalistycznych gabinetach. Tylko one mogą przywrócić skórze dawną gibkość i kształt.

 

Większość kobiet cierpi jednak na typowe objawy cellulitu, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej na naszym ciele. Nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry jest zmorą kobiet. Nogi nie są już tak atrakcyjne? Kostium kąpielowy nie wygląda na nas dobrze? Nie czujemy się piękne, będąc nago? Wstydzisz się swojego ciała, chowając je przed swoim partnerem? Na drogie kremy i zabiegi kosmetyczne nie wszystkie z nas mogą sobie pozwolić. Na szczęście okazuje się, że istnieją proste, naturalne sposoby i środki, dzięki którym możemy raz na zawsze pożegnać się z cellulitem.

 

Zatem jak walczyć z cellulitem i co zrobić, aby skóra na nowo wyglądała zdrowo, gładko i atrakcyjnie? Jednym z najlepszych sposobów na walkę z cellulitem jest odpowiednia dieta. Jeśli twoim problemem jest widoczna skórka pomarańczowa, powinnaś unikać cukrów i soli. To one sprawiają, że cellulit staje się bardziej widoczny. Cukier wędruje do komórek tłuszczowych w twoim organizmie i powoduje ich rozszerzenie. Sól jest odpowiedzialna za to, że stan twojej skóry jest jeszcze gorszy. Jeśli więc ograniczysz sól i cukier w swojej diecie, nie pozwolisz im niszczyć swojego ciała!

 

Ofiary cellulitu powinny zainwestować w wałek (np. z pianki). Rozwałkowując cellulit w konkretnych miejscach na ciele, sprawiasz, że krew szybciej wędruje oraz doprowadzasz do procesu rozbijania tkanki tłuszczowej. Używaj takiego wałka, jak najczęściej się da! Widoczna poprawa możliwa już po 14 dniach!

 

Twojej skórze pomogą również proste zabiegi mające na celu ją złuszczyć i zmiękczyć. Wiele zabiegów antycellulitowych składa się z licznych specyfików z kofeiną, dzięki której nasze ciało nie będzie już tak pomarszczone. Istnieje prosty przepis na domową maseczkę, która pomoże zniwelować ci twoje problemy. Wystarczy wykorzystać fusy z kawy, wymieszać je z kilkoma łyżkami oliwy z oliwek, a następnie wmasować to w swoje ciało. Podobno naprawdę pomaga! Regularne stosowanie takiej maseczki na pewno wywoła lepsze efekty.

 

Ważnym elementem jest również stosowanie wszelkich kuracji (nawet tych domowych), które zmiękczą i ukoją skórę. Świetnie nadaje się do tego oliwa z oliwek w połączeniu z rozgniecionymi owocami jałowca. Taki olejowy masaż na konkretne miejsca na ciele dadzą niesamowity efekt! Twoja skóra będzie dużo bardziej gładsza! Stosuj takie zabiegi 2 razy w tygodniu i ciesz się pięknym i zadbanym ciałem na nowo!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525