kobietacover

Jak walczyć z rozstępami?

by • 12/11/2013 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)1013

 

Wiele kobiet bez względu na wiek zmaga się z problemem rozstępów i szuka skutecznych rozwiązań na ich zlikwidowanie. Pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania, w trakcie ciąży, a także gdy nasza waga, w krótkim czasie drastycznie się zmienia. Jednym słowem są wynikiem zbyt szybkiego rozciągania się skóry. Te nieestetyczne ślady na naszym ciele sprawiają, że czujemy się niekomfortowo i chcemy się ich pozbyć. Im szybciej zabierzemy się za walkę z nimi tym lepszych efektów możemy się spodziewać. Oto kilka pomysłów jak walczyć z rozstępami.

 

Nawilżenie. Odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie kremami przeznaczonymi do skóry z rozstępami widocznie zapobiega ich powstawaniu, a także zmniejsza widoczność tych już nabytych.

 

Masaż. Najlepsze efekty przynosi wykonywany kilka razy w tygodniu przy użyciu odpowiednich produktów. Specjalne kremy i olejki w połączeniu z masażem nawilżą i ujędrnią skórę oraz zmniejszą widoczność rozstępów. Można także masować problematyczne miejsca pod prysznicem używając do tego szczotki z twardym włosiem.

 

Peelingi. Ścierają i złuszczają martwy naskórek. Działają ujędrniająco i wygładzająco, a także wspomagają regenerację skóry. Możesz zrobić np. peeling kawowy, o którym pisaliśmy tutaj!

 

R025-3cf04b2

 

Ćwiczenia. Odpowiednio dobrane pomogą nam ujędrnić skórę i utrzymać stałą wagę co zapobiegnie powstawaniu nowych rozstępów i zmniejszy widoczność posiadanych.

 

Mikrodermabrazja. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra staje się gładsza i jaśniejsza. Metoda ta wyraźnie spłyca już powstałe rozstępy.

 

Dieta. Właściwie dobrana pomoże nam utrzymać stałą wagę. Warto ją wzbogacić w takie produkty jak zielone warzywa, wątróbka, nasiona i orzechy, które sprzyjają walce z rozstępami.

 

Mezoterapia. Zabieg ten ma na celu nawilżenie i odżywienie skóry. Poprawia jej jędrność i elastyczność, a także rozjaśnia rozstępy.

 

Laser. Metoda ta jest najdroższa ale jednocześnie najbardziej skuteczna. Stosowanie lasera zmienia strukturę skóry, wygładza ją i znacznie zmniejsza widoczność rozstępów.

 

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525