prezent na chrzciny

Jak wybrać imię dla dziecka?

by • 12/07/2015 • Dziecko, Na czasie, Styl życiaComments (0)4138

 

Kiedy oczekujemy swojego potomka jednym z ważniejszych celów, jakie sobie stawiamy z partnerem to oczywiście wybranie idealnego imienia dla naszego dziecka. Nie jest to jednak tak łatwym i prostym zadaniem, jak się nam wszystkim wydaje. Czy istnieją w ogóle jakieś zasady, którymi powinniście się kierować? Gdzie warto szukać inspiracji i jak podjąć w końcu słuszną i dobrą decyzję? Jak wybrać idealne imię dla naszego dziecka?

 

Wybór imienia dziecka to temat, który będzie Wam, przyszli rodzice zajmował naprawdę długi okres czasu przed pojawieniem się waszej pociechy. Szukanie inspiracji w starych kalendarzach czy zaczytywanie się w słowniku imion to czynności, bez których nie będziecie sobie wyobrażać każdego tygodnia. Jeśli zastanawiacie się, jakie wybrać imię dla swojego dziecka, to dobrze trafiliście. Pamiętajcie, że imię, jakie mu nadacie, będzie mu towarzyszyć przez całe jego życie. Oto kilka zasad, którymi trzeba się kierować podczas wyboru imienia dla swojego maluszka.

 

I: ORYGINALNOŚĆ NA DRUGIM MIEJSCU

Wiele par chce być na siłę oryginalnymi i stara się wybierać takie imię dla swojej pociechy, o którym jeszcze nikt albo mniejsza część Polaków słyszała. Imiona dla dziecka czerpane z języków obcych nie zawsze będą się dobrze komponować z typowo polskim nazwiskiem, o czym musicie pamiętać. Wszelkie dziwaczne, śmieszne i nietuzinkowe imiona mają również to do siebie, że łatwo można się nimi znudzić. Moda przeminie, a wasze dziecko będzie musiało się z nim uporać przez całe swoje życie. Jeśli jesteście fanami seriali albo po prostu imiona w stylu Isaura czy Esmeralda bardzo Wam się podobają, zastanówcie się kilka razy, zanim takie właśnie imię nadacie swojemu potomkowi. Chyba nie chcielibyście, aby wasza pociecha była obiektem kpin i śmiechów w wieku szkolnym, a w dorosłym życiu szybko myślała o zmianie swojego imienia… Jeśli jednak imię brzmiące obco podoba Wam się najbardziej, zadbajcie o jego poprawną pisownię. Wiele rodziców popełnia błędy, np. przy nazywaniu dzieci Nicole występuje wiele błędów, których nie sposób potem odwrócić: Nicol, Nikol, Nicola, Nikola.

 

II: IMIĘ I NAZWISKO MUSI WSPÓŁGRAĆ

Pod żadnym pozorem nie wybierajcie imienia dla… samego imienia. Wasz potomek przez całe życie będzie korzystał z imienia i nazwiska, a te oba elementy powinny ze sobą współgrać i dobrze brzmieć. Specjaliści radzą, że jeśli wasze nazwiska jest krótkie, imię również powinno takie być. Zbyt długie imię wraz z krótkim nazwiskiem nie brzmi dobrze. Taka sama zasada obowiązuje analogicznie z długim nazwiskiem i krótkim imieniem. Najgorszą z możliwych opcji jest podwójnie długie imię i nazwisko, które może jemu właścicielowi przysporzyć wielu kłopotów w dorosłym życiu, np. przy okazji wypełniania urzędowych formularzy. Zadbajcie o to i sprawdźcie, czy wybrane więc przez Was imię dobrze brzmi i prezentuje się z waszym nazwiskiem.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2